Веслування на байдарках
Веслування на байдарках 5 канал

Змагання з веслування на байдарках: переможниця Кубка світу Анастасія Тодорова розповіла про таємниці успіху

Читайте по-русски
У веслуванні дівчина вправляється з 10 років

До України повернулася жіноча збірна з веслування на байдарках, яка здобула перемогу на Кубку світу. Змагання відбувалися в Угорщині цими вихідними. Участь брали 33 країни. Серед чемпіонок – спортсменки з Полтавщини, Луцька та Одеської області. Кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська вирушила в місто Южне, де живе одна з переможниць, та розпитала про таємниці успіху.

Це кадри перегонів на байдарках із Кубка світу, що відбувся цими вихідними в Угорщині. Дівчата з української команди обганяють найближчих суперниць із Франції та Росії та вириваються вперед. Завойовують золото.

Серед переможниць – 26-річна Анастасія Тодорова. В команді вона виконувала роль двигуна – так називається місце в човні.

Разом із тренером показують щасливе місце.

"Ось це перший номер, другий, а ось це мій, найулюбленіший", – показують місце.

"3-4-й номер – ось це мотор човна, Настя сидить на 3м, напарниця на 4м, вони є двигуном будь-четвірки: другий передає, перший загрібає. І ноги віднімає, і спина німіє, за руки взагалі забуваєш", – говорить тренер.

Загалом участь у змаганнях брали 33 країни. Більшість готувалися до Олімпійських ігор, утім через пандемію коронавірусу їх скасували. Тож конкуренція на Кубку світу виявилася сильною.

"У нас були француженки з нами в заїзді, які на Чемпіонаті світу виявилися попереду нас і для нас було перше завдання звичайно випередити їх. Для нас було завдання стартанути добре, вирвати лідерство і середину трошки відпочити, але утримати лідерство і на фініші вже вкластися максимально", – розповідає Анастасія Тодорова, переможниця Кубку Світу з веслування.

У веслуванні дівчина вправляється з 10 років. Спочатку це було хобі, але після першої медалі перетворилося на справжню жагу до перемоги.

"Мама розповідала, що коли не пускала на тренування її, змушувала сидіти вдома, прибирати, а Настя все одно хотіла, через вікно вистрибувала, але на тренування все одно йшла. Ми впевнені в її силах, в її прагненні, знаємо, що буде перемога, тому не особливо переживали", – говорить Антоніна Тодорова, сестра Анастасії.

Посилене тренування відбувається зазвичай на зборах, однак вдома раз на два дні Анастасія обов'язково дає навантаження: спорт зал або веслування на ставку.

"Тут кіл 5 треба зробити, щоб проїхати норму кілометрів на день. В середньому тренування близько 10 км, це в літній період, а в зимовий у нас 20 і більше км за одне тренування, в день це може бути 40 км", – розповідає Анастасія.

Тепер дівчина мріє про перемогу на Олімпійських іграх. Утім поки що організму треба відпочити, однак – активно.

"Зараз досить скажімо поміняти сферу діяльності, переключитися психологічно з однієї роботи на воді на іншу, досить буде і крос пробігти, і на велосипеді проїхати, піти в похід", – каже Микола Кремер, тренер.

Часу на відпочинок в Анастасії небагато, уже з 10 жовтня розпочнуться тренування збірної в Туреччині. А у травні змагання за Кубок України, переможці якого поїдуть на Олімпійські ігри.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Скільки коштує один день лікування від COVID-19 – ситуація в лікарнях Львова
Наступний матеріал
Полтава мітингує з вимогою зареєструвати "ЄС" на виборах у Кременчуку – трансляція
Loading...

Нова професія і прибутковий ринок: кіберспорт визнали на офіційному рівні в Україні – сюжет

Швед Дюплантіс побив 26-річний рекорд Сергія Бубки

Протест студентів Олімпійського коледжу під Радою та суперечка зі Шкарлетом: чим усе завершилося

В Україні кіберспорт офіційно визнано видом спорту

Незалежно від ситуації з COVID-19: у МОК повідомили, коли пройдуть Олімпійські ігри

Першу ракетку Джоковича зняли з US Open за нанесення травм судді