Олімпіада в Токіо
Олімпіада в Токіо фото Цензор.НЕТ

"Йшли до них 17 років": чи знайдуться в держави кошти на ще один рік підготовки до Олімпійських ігор

Читайте по-русски
Жодного разу спортивний світ не опинявся перед таким викликом, та ще й у таких масштабах

На рішення Міжнародного олімпійського комітету перенести Літні олімпійські ігри жваво відреагували чимало українських спортсменів. Але разом із розчаруванням лунали слова розуміння: іншого виходу не було.

"Це неприємні новини, але розумію, що вони обґрунтовані. Я виправдовую рішення МОК про перенесення Олімпійських ігор, бо з одного боку, постраждають наші амбіції, а з іншого – могли би постраждати люди", – каже член збірної України з карате Станіслав Горуна.

Для Станіслава Горуни майбутня Олімпіада має стати першою в житті. Але замість виходу на пік підготовки він тепер змушений підтримувати форму вдома. Разом із ним – чимало інших українських спортсменів, які розміщували в соцмережах записи домашніх тренувань.

Закриті спортзали – перешкода на шляху для омріяного тіла, однак вихід є завжди.

"Вони, звісно, не є ефективними, такими, як тренування в залі. Це підтримання просто фізичної форми, м'язів у тонусі. Якщо порівнювати із зальними, вони не є ефективними", – переконаний Станіслав.

Карантин та перенесення Олімпіади вплинуть на підготовку спортсменів у всьому світі, кажуть фахівці.

"Треба змінювати тренувальні плани, спортсмени вже майже вийшли на пік, треба щось зробити з їхніми кондиціями, зберегти щонайменше на рік. І це буде складне завдання для тренерів, і далеко не всі з цим завданням впораються", – повідомляє віцепрезидент Національного олімпійського комітету Ігор Гоцул. 

Ще один несподіваний передолімпійський рік потребуватиме додаткових коштів: раніше на підготовку до Ігор країна виділила майже півтора мільярда гривень.

Утім зараз ситуація не на користь українських спортсменів: нещодавно Кабмін запропонував змінити кількість видатків за напрямками.

Колишній міністр Володимир Бородянський заявив, що видатки на спорт хочуть скоротити на 55 відсотків. Нинішній, Вадим Гутцайт, запевняє – ситуація контрольована.

"Підготовку до змагань ніхто не скасовував. Є розуміння Офісу президента, Кабінету Міністрів, спорт – це стратегічний напрямок для країни! Стосовно бюджету. Ми всі на зв'язку. Робиться все можливе, і неможливе теж", – каже міністр молоді і спорту України Вадим Гутцайт.

Вистачає у спортивного міністерства й інших проблем. Як-от повернення атлетів, які готувалися до Ігор за кордоном.

"Є спортсмени, які зараз перебувають у Киргизстані, поки що не знайдено способу їх повернути. Є спортсменка, яка перебуває в Кенії. Поки механізму її повернення нема. Є спортсмени, які в Португалії. Я думаю, ми владнаємо ці питання, є взаємодія з МЗС", – каже віцепрезидент Національного олімпійського комітету Ігор Гоцул.

Хто ж уже вдома – обдумує, як розпланувати ще один рік підготовки до Ігор.

"Щодо того, що врізали бюджет більш ніж на 50 відсотків на наступний рік для спорту, то це неприємна новина, але карате не є дорогим видом спорту, і навіть якщо федерація не матиме фінансів, щоб профінансувати наші поїздки, то я зможу забезпечити себе сам", – переконаний Станіслав Горуна.

Українські стадіони та спортивні зали через карантин спорожніли два тижні тому, і зараз незрозуміло, коли вони повернуться до звичного режиму.

Ще складніше питання – як узагалі вплине світова епідемія на стан спорту. Призупинення національних та міжнародних змагань, перенесення Олімпійських ігор – ще жодного разу спортивний світ не опинявся перед таким викликом, та ще й у таких масштабах.

Петро Троць, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
COVID-19: Лікарі мають перевірити, наскільки вони готові до кисневої терапії – експертка ЮНІСЕФ
Наступний матеріал
Експертка з ЮНІСЕФ прокоментувала відновлення роботи ринків в Україні
Loading...

У МОК підтвердили проведення літньої Олімпіади в Токіо

У ВООЗ не бачать підстав скасовувати Олімпійські ігри-2020 у Токіо

З рахунку російської збірної зняли ще одне Олімпійське золото, отримане в Сочі

Політика і спорт: чи можуть українські спортсмени їздити на змагання до країни-агресора

Олімпіада в Токіо-2020: українські спортсмени абсолютно готові до участі – міністр

"З кожним днем грали краще і краще": українські хокеїсти привезли одразу 2 медалі з Юнацьких Олімпійських ігор