соцмережі

Українець Абраменко вирвався у фінал Олімпійських ігор

Він став четвертим із шести фристайлістів, які отримали перепустку до фіналу.

Український фристайліст Олександр Абраменко зумів пробитися у фінальну дванадцятку Олімпійських ігор-2018 в лижній акробатиці. Про це повідомляє "Укрінформ".

Довідково: Фристайл — зимовий олімпійський вид спорту, загальна назва для різноманітних дисциплін, в яких лижники змагаються не тільки на швидкість проходження певної дистанції, а й у виконанні лижних трюків. За роки Незалежності українські фристайлісти неодноразово вигравали етапи кубку Європи та світу, входили до десятки найкращих на Зимових Олімпійських іграх.

Виконавши стрибок "Back Full-Double Full-Full" (сальто назад із двома піруетами + два сальто з одним піруетом - коефіцієнт 4.525) в першій кваліфікації, Абраменко отримав за нього високу оцінку 123.01, але висока щільність результатів дозволила йому зайняти лише дев'яте місце, причому до прохідного у фінал 6-го місця не вистачило трохи більше бала.

Лідером змагань після кваліфікації є китаєць Зоньянь Цзя.

У другій кваліфікації український спортсмен виконав аналогічний стрибок, отримав за нього фактично ті самі бали - 123.08 і став четвертим із шести фристайлістів, які отримали перепустку до фіналу.

Перші фінальні змагання у чоловічій акробатиці відбудуться у неділю, 18 лютого. Початок - о 13.00 за київським часом. Щоб пройти далі, Абраменку треба потрапити до Топ-9 з 12-ти акробатів.

Нагадаємо, як повідомляв "5.UA" на Олімпіаді-2018 український спортсмен-саночник Андрій Мандзій здивував публіку в одному з перших заїздів: він випав із саней, але зміг повернутися в снаряд і закінчити гонку. Пізніше він розповів, що сани для змагань збирав у гаражі власноруч.

Дивіться фотогалерею за темою:

[attached type="1" ids="164920,164726"]

У МЗС України заявили, що зустрічі "нормандської четвірки" цьогоріч не відбудеться
    Два тижні прикутий кайданками до ліжка: поліція звільнила бізнесмена, за якого вимагали $500 тис.

Олімпіада-2018: український саночник показав, як збирав сани для змагань у гаражі

Допізна дивився серіал: 17-річний американський сноубордист ледь не проспав свою перемогу на Олімпіаді-2018

Зимова Олімпіада у Пхьончхані: зафіксовано перший позитивний тест на допінг

Час. Підсумки тижня з Віталієм Гайдукевичем": Чи надовго прохолода у взаєминах Києва і Варшави – відео