Facebook / Урядовий портал

Зимова Олімпіада у Пхьончхані: зафіксовано перший позитивний тест на допінг

Заборонену речовину виявили у крові японського атлета – вперше у історії японського спорту на зимових Іграх

На Зимовій Олімпіаді в південнокорейському Пхьончхані було зареєстровано перший позитивний тест на допінг. Японський атлет Кей Сайто, який виступає у складі національної збірної з шорт-треку, був відсторонений від Ігор. Про це йдеться в заяві Спортивного арбітражного суду (CAS), передає "ЛІГАБізнесІнформ".

Це перший випадок провалу допінг-проби на цьогорічних Іграх і перший – в історії японського спорту на зимових Іграх. Відповідно до повідомлення, у допінг-пробі Сайто було знайдено заборонену речовину ацетазоламід. CAS розглянув заяви Міжнародного олімпійського комітету (МОК) та Міжнародного союзу ковзанярів (ISU) і вирішив, що спортсмен порушував правила свідомо і приймав речовину добровільно.

В арбітражному суді уточнили, що на усунення спортсмена від Ігор не вплинуло на результат японської команди, оскільки він був заявлений як резервіст для участі в чоловічій естафеті на 5000 метрів.

Сайто вже виселили з Олімпійського містечка і тимчасово відсторонили від будь-яких змагань під егідою Міжнародного союзу ковзанярів. Застосування допінгу – серйозний удар по престижу Японії, яка давно пишається своєю політикою "чистого" спорту й прийматиме Літні Олімпійські ігри 2020 року в Токіо.

Варто зазначити, що через допінговий скандал на Олімпіаді-2014 в Сочі в Південну Корею пустили тільки 168 російських спортсменів, які виступають під нейтральним олімпійським прапором, оскільки Росія де-юре відсторонена від участі в Іграх-2018.

Російська збірна без прапора та вогні: феєричне відкриття Зимової Олімпіади-2018 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україні змінюються вимоги до маршруток та автобусів
Наступний матеріал
Більше 200 російських найманців було знищено в Сирії – подробиці
Loading...