delfi.lt

Російські чиновники хотіли зіпсувати допінг-пробу української біатлоністки на Олімпіаді в Сочі

Віта Семеренко виграла золоту медаль в естафеті, а також здобула особисту бронзову медаль у спринті

Російський ексглава антидопінгової лабораторії у Москві Григорій Родченков заявив, що заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорний вимагав зіпсувати допінг-пробу української біатлоністки Віти Семеренко під час Олімпіади 2014 в Сочі. Про пише "НВ" з посиланням на російські ЗМІ.

Родченков заявив, що хотів давно розповісти про такі наміри заступника міністра спорту Росії Юрія Нагорного.

Віта Семеренко у складі української збірної виграла золоту медаль в естафеті, а також здобула особисту бронзову медаль у спринті. У листопаді 2017 року, після дискваліфікації російської біатлоністки Ольги Вілухіної, яка отримала срібло, Семеренко перемістилася із третього на друге місце. Вона також п’ятиразова призерка чемпіонатів світу, переможниця й призерка етапів Кубка світу, п’ятиразова чемпіонка Європи з біатлону.

Нагадаємо, у 2019 році Всесвітнє допінгове агентство (WADA) відсторонило Російську Федерацію від двох наступних Олімпійських ігор та від усіх міжнародних змагань на чотири роки. WADA вжила відповідних заходів проти Росії через те, що російська влада втрутилася в базу даних московської лабораторії, щоб приховати сотні потенційних випадків допінгу.

На Житомирщині 4 людини загинули в результаті зіткнення вантажівки із маршруткою