Ігор Жданов
5 канал

Міністр розповів про перспективи українських олімпійців у Ріо

Українських спортсменів проведуть на Олімпіаду 23 липня з Софійської площі

"Тут дуже важко говорити про якісь медалі. Я б не хотів про це говорити, тому що я теж забобонна людина як і спортсмени, тому давати прогнози не буду. Хотів би, щоб ми вболівали за всіх наших олімпійців", – сказав в ефірі "5 каналу" міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Також Жданов зазначив, що спортсмени, які перейшли до російської збірної, навряд чи зможуть взяти участь в Олімпіаді-2016. Це пов'язано з тим, що, відповідно до регламенту змагань, вони не можуть виступати на Олімпійських іграх упродовж трьох років після зміни громадянства.

"Якщо я не помиляюся, в 2014 році було 23 спортсмени, які перейшли до інших збірних загалом, із них, я думаю, що левова частина – до російської збірної. Але для того, щоб легалізуватися до національної збірної Росії, потрібно отримати громадянство російське, показати результати нормальні і отримати дозвіл Міжнародної федерації на виступ на міжнародних спортивних змаганнях. Було рішення НОК України (Національний олімпійський комітет України – 5.ua) останнє, що ми, наша федерація, не буде погоджуватися на такі виступи", – заявив він.

Коментуючи допінговий скандал у Росії, міністр наголосив: "Я вважаю, що в Росії була створена державна система допінгу – не антидопінгу, а допінгу – що порушує всі міжнародні зобов'язання РФ. Якщо Росії і російським спортсменам дозволять виступати на Олімпіаді – це буде абсолютно несправедливо по відношенню до інших спортсменів, в тому числі українських. Тому що буде змагатися не краща воля, краща фізична підготовка, кращі тренери, а будуть змагатися спортсмени, чесні спортсмени, проти хімії. Це порушує всі принципи олімпійського руху. Тому я вважаю, що оскільки там непоодинокі випадки були, а створена система, державна система, тому буде абсолютно справедливо, якщо російські спортсмени, які брали участь у цій системі, не поїдуть на Олімпіаду".

Повний запис розмови з міністром дивіться тут:

Нагадаємо, що 10 країн проситимуть відсторонити РФ від Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.

Попередній матеріал
Гройсман: Резерв для відродження української економіки – енергоефективність
Наступний матеріал
Розвідка встановила персональні дані офіцерів ЗС РФ з Чечні і Дагестану, які воюють на Донбасі

WADA: Влада РФ покривала використання допінгу російськими олімпійцями в Сочі

Став відомий склад Олімпійської збірної України, що полетить в Ріо-де-Жанейро

Портніков: Російські емісари намагаються підкупити невпевнених членів Міжнародного олімпійського комітету

Мінспорту ініціює громадську кампанію "Спільна олімпійська перемога"