delfi.lt

WADA: Влада РФ покривала використання допінгу російськими олімпійцями в Сочі

  З'ясувалося, що зразки проб російських атлетів – учасників Олімпійських ігор у Сочі перевозилися в ФСБ, до цього був причетний заступник міністра спорту Юрій Нагорних

  Російська влада, в тому числі міністерство спорту, покривали застосування допінгу спортсменами РФ на Олімпіаді в Сочі у 2014 році. Про це мовиться в доповіді комісії Міжнародного антидопінгового агентства (WADA), опублікованому 18 липня, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Міністерство спорту керувало, контролювало маніпуляцію результатами перевірок спортсменів і підміною допінг-проб", – стверджують автори документа.

  Крім того, члени комісії дійшли висновку, що в цих операціях брали участь лабораторії в Сочі та Москві. Також глава комісії Річард Макларен заявив, що "активну участь" брало і ФСБ.

  Так, з'ясувалося, що зразки проб російських атлетів – учасників Олімпійських ігор в Сочі перевозилися до ФСБ, до цього був причетний заступник міністра спорту Юрій Нагорних, заявили в незалежній комісії Міжнародного антидопінгового агентства (WADA).

  "Ми встановили, що робота проводилася на регулярній основі при підготовці національної збірної Росії шляхом заміни зразків у рамках Олімпійських ігор при залученні до цієї роботи міністерства спорту. У 2013 році заздалегідь перевозили зразки проб у секретну будівлю ФСБ неподалік від лабораторії в Сочі, як це було вже заявлено, із залученням до цієї роботи пана Нагорних – заступника міністра спорту ", – розповів голова незалежної комісії WADA Річард Макларен.

  "Проводилася робота по вивченню проб поза рамками даних лабораторій (Москви і Сочі - ІФ), ці зразки заморожувалися, пан Родченков (колишній голова антидопінгової лабораторії - ІФ) тестував деякі з цих зразків, щоб переконатися, що вони не були позитивними, і ці зразки секретно транспортувалися з Москви в спеціальну холодильну камеру ФСБ, яка знаходилася неподалік від Сочинської лабораторії, для того щоб безпосередньо приступити до роботи в рамках Олімпійських ігор", – додав він.

  Нагадаємо, в листопаді минулого року спалахнув допінговий скандал із російськими легкоатлетами, яких покривала російська антидопінгова агенція. У результаті Росію відсторонили від усіх легкоатлетичних змагань, що унеможливило участь представників цих видів спорту у наступних Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро.

  Попередній матеріал
  Експерт розповів, чи є "спільний знаменник" у спробах переворотів у Туреччині, Вірменії та Казахстані
  Наступний матеріал
  Пожежу у Чорнобильській зоні локалізували
  Теги:
  Loading...

  Росія нарощує військове угрупування і не збирається виходити з Донбасу – Марчук

  Росія порушила норми міжнародного морського права - ДПСУ

  Півострів безпам’ятства, або як Росія спотворює "кримську Матрицю" (фотозвіт)

  "Дурень ти, Сєдіков": пійманий на Донбасі росіянин виявився активним користувачем соцмереж