Генсек ФБУ: Євробаскет повернеться в Україну

  Володимир Драбіковський запевнив: ФІБА стежить за ініціативами ФБУ і йде назустріч Україні

  На останній Генеральній асамблеї ФІБА-Європа президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський досяг домовленості з керівництвом міжнародної організації про поглиблення співпраці. На основі цих домовленостей у Мюнхені відбулися переговори генерального секретаря ФІБА Каміла Новака з його українським колегою, Володимиром Драбіковським. Про подробиці зустрічі посадовець розповів прес-службі ФБУ.

  - Які основні питання обговорювалися на цій зустрічі?

  - Одне з головних – можливість проведення в Україні чемпіонату Європи, яку наша країна раніше втратила через непереборні обставини.

  - Невже Україна ще матиме шанс на ЄвроБаскет? Мова йде про повний фінальний турнір чи лише його частину?

  - Про деталі ще зарано говорити. Але ФІБА висловила чітку позицію з цього питання. Коли ситуація в Україні стабілізується і вона висловить бажання провести чемпіонат Європи, ФІБА розглядатиме нас як одного з головних претендентів. Наразі мова може йти про чемпіонат Європи 2019 року серед жінок або турнір 2021 року серед чоловіків.

  - За підсумками останнього Конгресу ФІБА були порушені питання участі українських клубів у новоствореній Лізі чемпіонів ФІБА. Чи є вже якась конкретика?

  - Рішення з цього питання має бути затверджено 29 червня. Зацікавлення в цьому турнірі у нас мають "Хімік" та "Будівельник". Номінально ФІБА зарезервувала для учасника від України одне місце в кваліфікаційному раунді. Після переговорів у Мюнхені є добрі шанси, що у нас буде одне місце в основному раунді та ще одне в кваліфікації. На місце в основному раунді високі шанси в южненців. У киян є певні питання по банах. Якщо вони їх закриють – також матимуть добрі шанси на участь в кваліфікації Ліги чемпіонів ФІБА.

  - Чи готова ФІБА іти назустріч прагненню ФБУ популяризувати та розвивати баскетбол з початкового рівня?

  - ФІБА готова і робить певні кроки. До вересня ми маємо отримати 1380 м’ячів. Вони будуть різні: п’ятий, шостий та сьомий розмір. Зазвичай на допомогу національним федераціям ФІБА виділяє не більше 1000 м’ячів. Ми отримали більше не в останню чергу завдяки зусиллям, які робить Федерація заради розвитку баскетболу в Україні. У ФІБА уважно стежать за нашими ініціативами. І соціальний проект зі встановлення стійок у зоні максимального доступу також не залишився без уваги. Окрім безпосередньо м’ячів ФІБА також підтримає наші ініціативи фінансовою допомогою в розмірі 80 тис. євро.

  - На цьому співпраця з ФІБА не вичерпується?

  - Дійсно, є ще один важливий аспект. ФІБА готова посприяти з навчанням наших тренерів. Мова йде про семінари, які проводитимуть для нас фахівці від ФІБА. Голова Тренерської комісії ФБУ Дмитро Базелевський зв’яжеться з відповідними структурами ФІБА для напрацювання конкретних кроків з реалізації цього проекту.

  - Більше ніяких невідкладних питань, що потребують уваги ФІБА не залишилося?

  - Є ще одна проблема, але її вирішення в першу чергу залежить від України. Мова про кваліфікаційний матч ЄвроБаскета-2017 Україна – Косово, що має відбутися в вересні у Києві. Проблема полягає в приїзді делегації Косово в Україну, оскільки наша держава не визнала Республіку Косово. Існує кілька варіантів вирішення: звернутися за допомогою до нашого уряду, зіграти наш домашній поєдинок на нейтральній території або на майданчику суперника. Останні два не хотілося б. Завжди краще грати перед своїми уболівальниками, а їм хотілося б подивитися невідому балканську команду. То ж будемо звертатися до уряду. Національні федерації Косово визнані всіма іншими федераціями та МОК. Тим більше, спорт декларує принцип відмежування від політики. 

  Як повідомляв 5.ua, днями збірна України з баскетболу "3Х3" вирушила на відбірковий турнір Чемпіонату Європи.

  Попередній матеріал
  Теоретично законопроект про вибори на Донбасі може з'явитися в Раді, але немає перспектив його прийняття - Парубій
  Наступний матеріал
  Ввечері бойовики обстріляли КПВВ "Станиця Луганська"

  Збірна України з баскетболу "3Х3" вирушила на відбірковий турнір чемпіонату Європи

  Елеонора Чек: для конкуренції з Європою Україні потрібно піднімати дитячий баскетбол

  "Україна буде готова до сюрпризів" – тренер чоловічої збірної з баскетболу про поєдинки Євробаскету-2016

  "Спорт у кожен двір": Федерація баскетболу запроваджує масштабний всеукраїнський конкурс