Елеонора Чек: для конкуренції з Європою Україні потрібно піднімати дитячий баскетбол

  Жіноча збірна України U-18 розпочала підготовку до юнацького чемпіонату Європи, який відбудеться в кінці липня в Боснії та Герцеговині. Про стан команди на початку зборів та перспективи українок у боротьбі на євроарені розповіла тренер Елеонора Чек

  - Чи всі запрошені гравці змогли приїхати до початку зборів? Травмованих немає?

  - Приїхали всі, кого викликали. Лише 18-й гравець, наш основний центр Христина Карп, зараз готується у складі команди U-20. Усі здорові, травм немає. Для початку бігали дві години, викладалися на повну. Те що я розраховувала побачити, я і побачила. Важкувато через спеку, але всі працювали на 200%.

  - Які плани на найближчі контрольні поєдинки проти Болгарії?

  - Перш за все, у цих матчах хотілося б подивитися, як наша команда захищається. У нас не дуже висока команда. Звичайно, центри є, але маленькі гравці дуже мобільні, з хорошим дальнім кидком. То ж хотіли б вибудовувати тактику гри на захисті. 

  - У кінці липня команді вже потрібно грати на чемпіонаті Європи. Як охарактеризуєте майбутніх суперників?

  - Починаємо проти Польщі. Минулого року ця команда вилетіла з дивізіону А. На щастя, ще тоді я скачала відео тих матчів. Тепер мені ці записи дуже допомогли. У них там непогані три малі гравці, але наші невисокі не гірші. Це наш основний суперник, якого потрібно перемагати. Саме перемагати Польщу ставимо собі за мету. 

  Далі у нас Данія, Албанія і наостанок Білорусь. За моєю інформацією, Білорусь дуже сильна. Дівчата рослі та потужні. Ми плануємо вигравати перші три поєдинки, щоб пробитися до чільної вісімки, а далі боротися за медалі.

  - Що необхідно, на вашу думку, щоб пробитися в перспективі до дивізіону А?

  - Перш за все необхідно піднімати дитячий і, зокрема, дівчачий баскетбол. Зацікавити тренерів, тому що всі йдуть працювати з хлопчиками. Я ніколи з ними не працювала, тому не знаю, може, з ними простіше? Щоб конкурувати з Європою, треба з самих низів піднімати дитячий баскетбол, як у хлопчиків, так і у дівчаток.

  Попередній матеріал
  У Луцьку напали на начальника Нацполіції
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура оголосила офіційну підозру ватажку російських терористів "Гіві"

  Комісія медиків визнала важкопораненого Героя України Петраківського транспортабельним

  У Києві обмежать рух транспорту на мосту "Метро"

  "Світла нема, але ви тримайтесь" – у Саратові за борги зупинили електротранспорт

  ЗМІ оприлюднили дайджест світових експортерів та покупців зброї