ЗМІ оприлюднили дайджест світових експортерів та покупців зброї

  Третю сходинку у рейтингу посіла Німеччина з продукцією на майже $5 млрд

  До трійки лідерів-експортерів зброї на світовому ринку увійшли США, Росія та Німеччина. Про це з посиланням на новий річний звіт британського видавництва та аналітичного центру Jane's Information Group (IHS Jane's) пише німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung.

  Зазначається, що минулого року Німеччина стала третім у світі експортером зброї після США та РФ, що вище на дві позиції від показника 2014 року. Як відомо, того року німецькі зброярі продали за кордон своєї продукції майже на $5 млрд (без урахування стрілецької зброї та боєприпасів).

  Як стало відомо, сталі контракти з постачання зброї Німеччина має з кризовими регіонами Північної Африки та Близького Сходу. За прогнозами Jane's, вже до 2018 року доля країн цих регіонів займе у загальному експорті німецьких озброєнь 40%, проте це стане піком і згодом постачання піде на спад, до колишнього рівня або навіть нижче.

  Найбільшим покупцем, за даними видання, є Саудівська Аравія. Лише торік вона придбала зброї на $9,3 млрд і збирається збільшувати обсяги замовлень. До списку найбажаніших покупців озброєння увійшли також Алжир, Єгипет і Катар.

  Як повідомляв 5.ua раніше, державний концерн "Укроборонпром" представив новий вітчизняний бронетранспортер "Дозор-Б".

  Нагадаємо, у травні в НАТО поцікавились, яка зброя потрібна Україні для захисту від російської агресії. Ще до вступу на посаду командувача сил Альянсу в Європі Кертіс Скапаротті висловлювався за те, щоб надати Україні ту зброю, яку вона здатна ефективно використовувати, зокрема й летальне озброєння.

  Попередній матеріал
  У Парижі знешкодили терориста, що убив поліціянта та його дружину
  Наступний матеріал
  Найманці не зменшують активності у зоні АТО: 40 обстрілів

  Російська зброя на Донбасі: репортаж з Широкиного

  "Зброя перемоги": "Укроборонпром" продемонстрував "Дозор-Б", БТР-3Є та БТР-4

  Китайські зброярі назвали новий російський танк "Армата" "відсталим"