90 історій спортсменів, яких убила Росія. У столиці відкрили фотовиставку "Янголи спорту". Вона розповідає про життя чемпіонів Європи і світу, переможців національних першостей, які загинули за час великої війни. Представили і тих, хто лише починав свій шлях і чиє життя жорстоко обірвали. З рідними та близькими героїв виставки говорила кореспондентка "5 каналу" Оксана Паращак.
З болем і слізьми Тетяна Котовенко дивиться на портрет чоловіка – коханий загинув ще в березні. До цього Андрій Котовенко професійно займався пауерліфтингом.
"Мій чоловік жив спортом – йому це дуже подобалось. Після поранення він просто реально взявся за спорт", – каже дружина загиблого Тетяна Котовенко.
Після поранення біля донецького аеропорту 2014-го зазнав каліцтва. Хотів узяти участь в параолімпійських змаганнях і на початку березня мав їхати до Америки. 24 лютого квитки здав.
"Він каже їдьте за кордон, я хочу спокійно воювати, я маю спокійно воювати, виконуємо свій обов'язок, тому що я знаю як це правильно робити – він був артилеристом", – згадує дружина загиблого Тетяна Котовенко.
Історій спортсменів, чиї життя забрала війна, тут майже сотня. Від любителів спорту до чемпіонів світу, від підлітків-початківців до досвідчених тренерів, від волонтерів до вправних військових – подивитися у вічі героям-спортсменам прийшли десятки киян. Серед загиблих – жителі різних куточків України. Тренер із боксу Олексій Джунковський, наприклад, з Ірпеня.
"Він як тренер – це його покликання було. Він за цих діток дуже переживав. вам більше скажу, він у дні окупації жив у залі і переховував людей, які боялися. От у нього вівчарка, він не міг покинуть, до чого він людяний, що не міг собаку віддати свою. Ну сталося непоправиме – його розстріляли просто, 6 кульових", – каже друг загиблого Володимир Столбун.
"Кажуть, спортсмени самі по собі є такими егоїстами, які працюють особисто на свій результат, але ці люди не є егоїстами. Коли на нашу країну прийшла така біда, саме ці люди, які зараз на фото, вони не втекли, вони пішли нас захищати", – каже ексчемпіонка світу з професійного боксу, віцепрезидентка Ліги професійного боксу України Аліна Шатернікова.
З "Азовом" боронив Маріуполь до останніх днів і потрапив у полон. росіяни цинічно вбили Станіслава під час теракту в Оленівці. А до цього хлопець був професійним боксером, і виповнилося йому.. лише 25
"На жаль, цей проєкт постійно доповнюється, ми б хотіли його закрити.. з тим, щоб трагічних історій, людей, які гинуть внаслідок російської окупації. Але на сьогодні на жаль він поповнюється новими історіями. Після завершення експозиції в Києві ми плануємо, хочемо відправити виставку містами України, зокрема в ті міста, звідки родом наші спортсмени", – зазначив ініціатор проєкту, президент спортивного комітету Ілля Шевляк.
Виставку планують відправити і Європою – спочатку до Польщі, а потім історії героїв хочуть розмістити у стінах ради Європи. А поки 90 світлин спортсменів, яких вбили окупанти, можна побачити в столичному артцентрі "Я галерея" щодня з 10 ранку до 19 вечора. Виставка триватиме до кінця жовтня.
Оксана Паращак, Микола Чеботарьов, "5 канал"
Читайте також: Гребля на ялах житиме: історія маріупольських спортсменів, які облаштовуються у Дніпрі – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.