5 канал

"Звідти їх виколупати дуже важко": воїни ООС розповіли, як ворог діє біля Донецької фільтрувальної станції

Українські армійці розповідають, що саме з околиць цієї станції – менше, ніж за сто метрів – бойовики і відкриває вогонь

Армійці, які тримають оборону біля Донецької фільтрувальної станції, розповідають: інфраструктурний об'єкт та її працівників окупанти використовують як щит – ведуть з-під неї провокативний вогонь. Репортаж Євгенії Китаївої.

На українські позиції поблизу Донецької фільтрувальної станції легковим автомобілем доїхати неможливо, дорогу повністю замело. Разом з армійцями пересідаємо на військовий КамАЗ, проте навіть він на деяких ділянках просувається з труднощами. Ця вантажівка має власну історію. Військовослужбовці забрали її в сепаратистів.

"Він був там підбитий трішки, вони його покинули. Просто підійшли й забрали", – розповів боєць з позивним "Їжак".

Останню частину шляху пішки долаємо лісом. Тут армійці у повній бойовій готовності чергують на своїх постах. Увечері від ворога тут тиші годі чекати.

Через густий туман та сніг – видимість дуже погана, ворог може використати негоду і підійти до українських позицій, тому армійці, які чергують, майже не говорять між собою – прислухаються до навколишніх звуків.

Аби дійти до крайньої української позиції, мусимо перетнути ділянку в безпосередній близькості до Донецької фільтрувальної станції , яка розташована в так званій сірій зоні. Довкола ДФС – так скорочено називають станцію – ворожі позиції, тому знімальну групу армійці просять чітко і швидко виконувати їхні команди.

Українські армійці розповідають, що саме з околиць цієї станції – менше, ніж за сто метрів – бойовики і відкривають вогонь.

Через густий туман і сніг камері не вдається зафільмувати будівлі, які за ясної погоди тут видно як на долоні. За Мінськими домовленостями територія ДФС мала б перебувати під контролем українських військ. Але ворог боїться втратити контроль над нею, бо це водопостачання для жителів окупованих Донецька та Ясинуватої.

"У них є окопи і бліндажі за цією станцією і вони там перебувають цілодобово. Вони стараються звідти не відкривати вогню, щоб не відкрити своїх позицій, але ми про них знаємо", – розповів армієць з позивним "Лютий".

Станцію та її працівників окупанти використовують як щит. Біля ДФС вони укріпилися півколом – від Крутої балки до Ясинуватської розв'язки.

"У них все там: бункери поробили, бетоном залито, звідти їх виколупати дуже важко. І вони ховаються за цією ДФС, самі наносять удари і прикриваються нею. Через ДФС вони теж б'ють, тільки б'ють мінометом, який перелітає", – пояснює військовослужбовець із позивним "Сибір".

Ворог армійців тут тримає у постійній напрузі. З обох флангів від станції відкриває вогонь та намагається підійти якомога ближче до українських позицій.

Бійці почули підозрілі звуки, та через погану видимість розгледіти, – чи справді це ворожі диверсанти, не вдається. Командир вирішує зробити простріл у небезпечній ділянці.

"Дуже часто вони намагаються підійти під самий пост і закидати нас гранатами", – пояснює "Лютий".

Повернувшись на ротний опорний пункт, один із бійців тихо дякує перед іконою – іще одна доба минає без утрат.

"Я подякував Святому Миколаю за те, що ми повернулися без втрат з нашого бойового виходу. Навіть репортаж на цій ділянці фронту – це і є бойовий вихід. І я маю таку думку, що на війні нема атеїстів. Під кулями всі вірують", – додав боєць з позивним "Дим".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Павло Гриб перебуває на межі життя і смерті – Денісова
Наступний матеріал
Справа айдарівців, які затримали на Донбасі МВСника: чому перенесли засідання
Loading...

Бойовики атакували Чермалик минулої доби: поранено українського ДСНСника

Бійці ООС знищили одного терориста минулої доби, ще одного – поранено

16 порушень режиму тиші: штаб зафіксував, з якої зброї гатили бойовики минулої доби

Терористи глушать безпілотники СММ ОБСЄ, що проводять аеророзвідку на сході

Для них цивільні – живий щит: бойовики ховають танки і САУ під будинками мирних мешканців

Ворог один раз обстріляв українські позиції минулої доби: бійці ООС з відповіддю не забарилися