5 канал

Справа айдарівців, які затримали на Донбасі МВСника: чому перенесли засідання

Під час слухання адвокати заявили, що прокурор не може брати участь у судовому процесі, адже він не має на те відповідних документів

Перенесли засідання, так і не розпочавши розглядати касацію. Йдеться про справу трьох айдарівців, яким суд дав вісім років за ґратами через начебто незаконне затримання чоловіка на Донбасі.

Вирок виніс Костянтинівський суд Донецької області, і тепер Верховний Суд у Києві має підтвердити чи спростувати законність цього рішення. Під час слухання адвокати заявили, що прокурор не може брати участь у судовому процесі, адже він не має на те відповідних документів.

"На підставі зазначених нормативних актів я маю право брати участь у даному судовому засіданні як прокурор галузевого відділу Головної військової прокуратури відповідно до розподілу службових обов’язків", – прокоментував прокурор Максим Єременко.

Відтак суддя переніс слухання на 5 лютого і зобов'язав прокурора до того часу надати документи, що засвідчують його повноваження.

"Якщо дивитись суто процесуально, то ті порушення, які допустили суди попередніх інстанцій, вони тягнуть на новий розгляд справи. Ми просимо суд змінити кваліфікацію і визнати, що вони військові і виконували свої обов'язки, тому що наразі вони засуджені за загальними статтями", – пояснила адвокатка підзахисних Наталія Фещик.

Нагадаємо, Микола Агапов, Вадим Фещенко і Роман Щуров за ґратами вже більш як три роки. За даним слідства, у грудні 2015 року вони незаконно затримали підозрілого чоловіка зі зброєю та без документів. У його телефоні виявили дзвінки на російські номери і фотографії бойових позицій. Згодом виявилося, що айдарівці затримали співробітника МВС. Бійців звинуватили в розбої і посяганні на життя співробітника правоохоронного органу.

Попередній матеріал
"Звідти їх виколупати дуже важко": воїни ООС розповіли, як ворог діє біля Донецької фільтрувальної станції
Наступний матеріал
Вибух на коксохімічному заводі в Кам'янському: подробиці та стан потерпілих

"Звідти їх виколупати дуже важко": воїни ООС розповіли, як ворог діє біля Донецької фільтрувальної станції

"Нічого принципово нового": Клімкін пояснив, чого бракує у плані спецпредставника ОБСЄ щодо Донбасу

"Вони там неадекватні": бійці ООС про те, що долинає від ворога, окрім пострілів на Приазовському напрямку

Президентська кампанія: поліція відкрила вже 8 кримінальних проваджень через порушення – подробиці від МВС

Був і стрільцем, і капеланом: на Київщині в останню путь провели бійця, який загинув у районі Попасної

Міністри з Чехії та Бельгії відвідають Маріуполь – мета візиту