Коли живопис – спосіб не збожеволіти: Історія ветерана АТО, якому творчість врятувала життя

Колишній боєць батальйону "Донбас" захищати країну від російської агресії пішов, коли його рідний Донецьк окупував ворог

Живопис врятував життя колишнього бійця батальйону "Донбас" Богдана Кириченка. Після повернення з війни чоловік поринув у творчість, щоб відійти від жахіть війни. Картини пише вже два роки, і його твори виставляються в усій країні. Чи допомогла бійцеві арт-терапія, дізнавалася Наталія Світлова.

Чорно-білими фарбами намалював свою першу картину 30-річний Богдан Кириченко. Її він написав 2016-го. Колишній боєць батальйону "Донбас" захищати країну від російської агресії пішов тільки-но його рідний Донецьк окупували терористи. 2015-го під час виконання бойового завдання разом із побратимами підірвався на міні. Двоє армійців тоді загинули. А Богдан зазнав тяжких поранень та контузії. Під час лікування у шпиталі дізнався про те, що тяжко захворіла і його дружина Юлія. Жінці знадобилася пересадка нирок. Щоб не збожеволіти від навали проблем, подружжя почало займатися живописом.

Чоловік розповідає: "У мене важка ситуація була, що сам з пораненням потрапив, ще дружина сильно захворіла. Тут всього – бюрократичних моментів, бігаєш, входиш в це життя і просто потрібен був час, два, хоч півдня в тиждень, коли вже мізки заходять не туди, просто треба переключатися, якийсь позитив повинен бути. Ось. Знайшов позитив".

Раз на тиждень подружжя приходило до майстерні Анатолія Мєльківа – художника, який від 2014 року лікує бійців за допомогою арт-терапії.

Анатолій розповідає: "Я вважаю, що художник – будь-яка людина. Дай навички, покажи, як робиться, дай іструмент і він буде передавати свій світ. Адже ми всі різні, і кожна людина буде по-різному бачити творчість, відчувати".

Богдан від чорно-білих фарб поступово перейшов на кольорові, спробував писати гуашшю, аквареллю. Та найбільше вподобав олійні.

Дружина Богдана – Юлія Кириченко згадує: "Іноді він сидів годинами, щоб у нього вийшло хоча б що-небудь. Причому він проходив усі стадії спочатку – від гніву до прийняття".

Тепер Богдан пише переважно пейзажі. Чоловік пояснює: "Просто вони кольорові і приносять мені задоволення. Ось в галасливих містах хочеться якогось усамітнення, я не можу собі цього дозволити –кудись переїхати, тому пишу на картинах природу".

Анатолій також додає: "Коли людина бере пензлик в руки і починає малювати, то у неї виходить, змінюється програма, він не знищує, а починає створювати – творити. Відтворює новий світ і ось з кожним мазочками, з кожним рухом, дотиком до полотна пензля, він створює свій світ. Він не руйнує. Знищення, руйнування – це протиприродно, а коли йде творення, коли ви починаєте бачити – починаєте психологічно заспокоюватися".

Нині картини Богдана Кириченка подорожують Україною. Він приєднався до волонтерського проекту "Життя на нулі".

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
"Стихія погуляла": які наслідки лишив в Україні сніговий циклон
Наступний матеріал
Український відбір на "Євробачення-2018": які артисти виступлять та з якими піснями – відео