Команда Ukrainian Witness працювала на Запорізькому напрямку. В момент, коли журналістка та оператор прибули на позиції мінометників 3-ї бригади оперативного призначення "Спартан" НГУ, на машину був скинутий ВОГ. Цей момент був знятий оператором і увійшов у нове відео від "Українського свідка".
Журналістка Ukrainian Witness Марго Потапова та оператор Олександр Давиденко відправилися на позиції мінометників 3-ї БрОП "Спартан" НГУ, щоб познімати роботу хлопців і дізнатися, чи відбуваються штурми на Запорізькому напрямку. Під час поїздки стало чутно дрон, але це не викликало тривоги, тому що зазвичай пересування транспорту на позиціях супроводжуються дронами бригади для забезпечення безпеки. Як виявилось, дрон був ворожий, і він здійснив скид ВОГ (уламкового снаряду) під час висадки військових та журналістів із пікапу. ВОГ упав на автомобіль і пошкодив встановлений на ньому РЕБ – засіб радіоелектронної боротьби з FPV-дронами.
Пресофіцер, який супроводжував журналістів, дістав легкі осколкові поранення, всі інші лишилися неушкодженими. Якби ВОГ упав не на машину, а на землю, наслідки могли бути набагато трагічнішими.
"Після скиду мене оглушило. Зорієнтувалася, де оператор Саня, впевнилася, що він на ногах, і ми побігли разом в посадку шукати укриття", – розповіла Марго.

Як потім з'ясувалося, те, що всі одразу укрилися подалі від машини в посадці, вберегло їх від другого скиду. Зазвичай "Мавік" несе на собі два заряди. Уламки від ВОГ розлітаються горизонтально, щоб пошкодити ноги. І після того, як поранені опиняються на землі, здійснюється другий скид, щоб завдати вже більш серйозних уражень. Тому, як пояснив мінометник Олександр "Опер", дуже важливо знайти або укриття у вигляді ями, або схопитися руками за будь-яку опору і встояти на ногах. Уламки з другого скиду тоді знов можуть прилетіти по ногах, але інші частини тіла залишаться неушкодженими.
Коли всі вже були в бліндажі, мінометник "Чорний" надав першу медичну допомогу пресофіцеру. А потім почався прицільний мінометний обстріл росіян по позиціях.
"Прилітало дуже близько, було страшно. Не за себе, за інших. Пізніше хлопці казали, що були здивовані, що я не кричала. Вважатиму це за комплімент", – поділилася Марго Потапова.
Як тільки стихли вибухи, команда Ukrainian Witness приступила до своєї журналістської роботи – спілкуватися з військовими.
"Проблема РЕБ у тому, що для того, щоб вони працювали одночасно і від "Мавіків", і від FPV-дронів, треба великі станції. На пікап таку не поставиш. На пікап можна поставити тільки РЕБ від FPV, тому він і не заглушив "Мавік", з якого був здійснений скид", – розповів мінометник Олександр "Опер".

У самий РЕБ влучило 8 уламків, які його повністю вивели з ладу. Зараз пікап пересувається на резервному РЕБ.
"Виїзд назад був страшніший, бо знову під ворожими очима, хоча маршрут був змінений. Звук дрона чула постійно, але коли переживаєш не за себе, а за інших у цей момент, страх проходить. Після виїзду хлопці теж мені зізналися, що було страшно. Але те, що з нами був боєць на позивний "Фартовий", також допомогло нам лишитися живими. Вдячна за те, що вивезли живими та цілими мене та оператора", – сказала Марго.
Ніч уже давно не є гарантією безпечного пересування за кілька кілометрів від російських позицій. І попри це, військові роблять свою роботу. Пишаємося ними та переймаємося за кожного.
Як повідомляв 5.ua, на Херсонщині окупанти з дрона вбили чоловіка, який перебував на зупинці.
Читайте також: Україна і Британія уклали 100-річну угоду, Зеленський про план Трампа завершити війну, у полон на Курщині здалися 27 росіян – хроніка 1058-го дня Великої війни.
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.