Карантин в Одесі
Карантин в Одесі 5 канал

Жорсткий карантин: як в Одесі дотримуються нових обмежень

Читайте по-русски
Людей у місцях відпочинку поменшало, проте перебувати вдома погоджуються не всі

Від учора в парку можна гуляти лише з собакою. В інших випадках у скверах і місцях відпочинку перебувати заборонено. Такий радикальний карантин до вподоби не всім. Чи дотримуються нових правил в Одесі, де підтверджені майже три десятки інфікування коронавірусом? Розкаже кореспондентка "5-го" Ольга Дунська.

Відео зняте вихідними в набережній зоні міста. На кадрах поліцейські застосовують силу до власника кав'ярні, де готували напій із собою. Під час інциденту підприємець постраждав, каже його адвокат Дмитро Тарановський. Чоловік нині у лікарні. Захисник додає: патруль не мав затримувати його клієнта, адже заборони на такий варіант торгівлі не було.

"Було визначено, що закриваються ті кафе, які приймають відвідувачів, але оскільки це об'єкт дрібнороздрібної торгівлі, там ніде приймати відвідувачів, на мою думку, вони мають право працювати", – зазначив адвокат.

З 6 квітня карантинні обмеження посилили. Носіння масок у громадських місцях стало обов'язковим. Дотримуються їх не всі, адже у штрафи не вірять.

"Це смішно, це що будуть пенсіонерів штрафувати? Ніхто ж не буде штрафувати, де гроші візьмуть", – міркують мешканці Одеси Миколай та Олена.

Посилення карантину передбачає також заборону на відвідування зелених зон, скверів та парків, зокрема узбережжя. Серед винятків – лише вигул домашніх улюбленців.

Віктор дуже тішиться тим, що може прогулюватися узбережжям зі своїм собакою Бучем. Карантинні заходи чоловік підтримує.

"У мене є собачка, я з нею гуляю, без собачки, напевно, пояснити щось буде складніше. Вважаю, що виправданий, що треба перечекати пару тижнів хоча б", – каже Віктор Перескок.

Якщо на узбережжі одеситів поменшало, то у парках – навпаки. Контролювати дотримання правил карантину мають патрулі поліції та Нацгвардії. Але в одеському парку Шевченка нашій знімальній групі їх зустріти не вдалося. Людей у місцях відпочинку поменшало, проте перебувати вдома погоджуються не всі.

Відсутність масок у громадських місцях – чи не найбільш розповсюджене порушення в Одесі. Інших заходів безпеки намагаються дотримуватися.

"Вважаю, що це треба. Тільки треба, щоб почала ходити поліція, оскільки сьогодні перший день карантину, а нікого немає, і як бачите, я скористався можливістю гуляти по парку, а так в цілому підтримую", – зауважив одесит Микита Іванов.

У поліції кажуть: у перший день посилення карантину обмежувалися профілактичними бесідами. Надалі за недотримання тимчасових правил штрафуватимуть від 17 до 34 тисяч гривень.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

У масках і з песиком: як поліція патрулює парки, сквери, дитячі майданчики столиці – фото

Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/
Патрулювання у Києві, карантин
/

Попередній матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн" – уроки для 7 класу
Наступний матеріал
Заклади, в яких лікують хворих на коронавірус, отримають додаткові кошти – МОЗ
Loading...

Одеські правоохоронці із застосуванням сили затримали власника кав'ярні: причини

Перепустки ніхто не питає: в одеському транспорті грубо порушують правила карантину

Гуморина в умовах карантину: в Одесі влаштували День сміху онлайн

Блокпости, обмеження руху і дезінфекція ліфтів: як в Україні запобігають поширенню COVID-19

Як легендарний одеський ринок "Привоз" переживає карантин – сюжет

В Одесі виявили ще три випадки зараження COVID-19