Ринок
Ринок 5 канал

Як легендарний одеський ринок "Привоз" переживає карантин – сюжет

Читайте по-русски
Майже половина торговельних місць зачинені

На Одеському "Привозі" розмели імбир. Але більшість продуктів на ятках є і навіть подешевшали. А продавці вдягнули рукавички. "Привоз" не пішов на карантин. Чому? Адміністрація пояснити толком не може. Але припускають, що торговельні ряди таки порідіють, бо покупців немає. Кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська сходила на ринок і побачила, як там дотримуються протиепідемічних правил.

Продавці одеського "Привозу" заохочують відвідувачів. Працюють у рукавичках. Щоправда, зважують товар та рахують гроші в тих самих.

"Нам видають маски, рукавички, ми руки обробляємо, у нас повністю дезінфекція в корпусі проходить", – розповідає Марина Пінчук, продавчиня.

Адміністрація ринку організувала вимірювання температури торговцям та просить продавців працювати в масках. Проте дослухаються не всі.

"Я зараз буду розмовляти, окуляри будуть потіти, треба або окуляри, або маска, незручно і ця маска нічого не рятує, це дурка! Вона рятує тільки тих, хто продає ці маски", – розповідає Марина, продавчиня.

Майже половина торговельних місць на легендарному одеському "Привозі" зачинені. Продавці кажуть, через карантин колегам складно дістатися робочих місць та зізнаються – і покупців тут значно поменшало.

"Автостанція закрита, автовокзал закритий, залізничний вокзал закритий, обмежений рух тролейбусів, трамваїв, маршруток до карантину і торгівля була, і люди приходили, а в зв'язку з карантином і літніх людей немає, молоді немає", – каже Ніна Верєєна, продавчиня.

Найбільше страждають від відсутності покупців продавці одягу та текстилю. Востаннє Анжела продала свій товар чотири дні тому, але зачинитися не може, адже треба платити за оренду місця.

"Торгівлі взагалі немає, ніхто взагалі не підходить, просто сидимо, чекаємо, може раптом, тому що оплачуємо оренду, а так сидіти вдома – нема за що сидіти, оренду оплатили і повинні заробляти", – каже власниця контейнера одягу.

Чому на ринку досі працюють непродовольчі відділи, в адміністрації пояснити не можуть.

"Найімовірніше, що вони закриються і працюватимуть ті площі і ті корпуси, де продається продовольча група товарів. Розглядатися оренда тому, що адміністрація ринку розуміє і бачить, що покупців набагато менше, люди відчувають певні складнощі", – розповідає Віталій, представник адміністрації ринку.

На продовольчій частині ринку ціни на вітчизняні товари – з початку карантину трохи зменшилися, а імпортні – навпаки.

"Закупівля зросла, але ми стару закупівлю ще не піднімаємо. Звичайно, виросла, припустимо ківі – 60 грн опт йде, лимони – 60 грн опт, а ми 35 торгуємо, у нас ще стара закупівля через те, що завезення немає", – говорить Сусанна Бабаян, продавчиня.

Найпопулярнішого товару цієї весни для підняття імунітету – імбиру – на ринку немає.

Тим часом продавці налаштовані оптимістично – готові робити знижки, аби купляли.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Ворожі атаки та психологічний тиск: Кримське і Оріхове під ворожим прицілом – репортаж
Наступний матеріал
Представник ЮНІСЕФ розповів про $33 млн допомоги Україні в боротьбі з коронавірусом
Loading...

Мінцифри створює додаток, який контролюватиме дотримання карантину

На Харківщині розшукують 10 людей, які втекли із самоізоляції

Онлайн-уроки приготування лате, йога та малювання: психологи радять, чим зайнятися на карантині – сюжет

Аваков: "В Україні 27 березня повністю припинять авіасполучення"

Кабмін розширив список видів діяльності, дозволених під час карантину

В Одесі через карантин різко поменшало донорів крові – наскільки критична ситуація