За вбивство хатнього тирана Марині Полях із Дніпра загрожує в'язниця. Жінка роками зверталася до поліції, бо її регулярно бив співмешканець. А після того, як під час чергового нападу вона схопила ножа і вдарила кривдника – їй загрожує стаття за умисне вбивство. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".
"У мене не було іншого вибору, я змушена була взяти цей ніж в руки, щоб захистити себе", – розповідає підозрювана у вбивстві.
Захищатися довелося, розповідає Марина, бо чоловік, із яким вона познайомилася кілька років тому, виявився справжнім тираном. Регулярно погрожував її дочці та бив саму жінку. До того ж мав три судимості, зокрема, і за вбивство. Але про це жінка довідалася не одразу. Коли ж Марина викликала поліцію, копи, каже, бездіяли.
"Вони кажуть – у вас "битовуха", черговий раз викликаєте, все це стандартно. У нас є справи важливіші. Повірте, це дуже страшно, коли ти боїшся за своє життя, за життя дитини, ти просиш допомоги, але тебе просто не чують", – каже жінка.
До поліції по допомогу Марина зверталася десятки разів.
"Ці звернення, це тільки ті звернення, які Марина подавала до поліції про злочини. Про те, що він підпалив їй будинок, про те, що він розбив вікно", – наголошує Юлія Сегеда, адвокатка Марини Полях.
Прокуратура і слідчі наполягають: у самообороні не було потреби.
"Слідів побиття на ній не було. І на відтворенні обстановки вона ніяким чином не показує, що він чи рукою чи ногою задавав тілесні ушкодження. Вона показує, що вони стояли, я ще раз наголошую, що і вона була у стані алкогольного сп'яніння, і він, і це підтверджено медичними документами, він взяв її за капюшон і хотів до себе притягнути", – розповідає прокурорка Лівобережної окружної прокуратури Дніпра Іванна Стрілець.
Марину перетворили з жертви на вбивцю, переконані учасниці мітингу на її підтримку. Під стінами прокуратури зібралися жінки, які щодня бачать наслідки домашнього насилля. Вони вважають, що на місці Марини може опинитися кожна, якщо держава та закон не захищатимуть від тиранів.
"Зараз держава така, що вона дуже толерантна до насильства, до домашнього насильства. Вона не реагує на випадки, коли діти потерпають від домашнього насильства, дітей навіть не рахують потерпілими, в полі системному їх немає. Жінки потерпають, велика кількість людей, і це вважається в нашому суспільстві нормою", – каже учасниця акції Вікторія Федотова.
З усіх заяв до поліції, які Марина написала протягом двох років, до суду були скеровані 14 адміністративних протоколів. Лише за одним із них кривдника оштрафували на 51 гривню. За рештою справи були закриті, бо правоохоронці не змогли примусово доправити відповідача до суду.
"При виїзді є рапорти працівників поліції та пояснення сусідів про те, що в багатьох випадках його не було вдома, коли приїжджали працівники неодноразово. А якщо будуть встановлені правопорушення з боку працівників поліції, то їх буде притягнуто до адміністративної відповідальності", – зазначає начальник відділення поліції №1 Дніпровського управління поліції Артем Гога.
Нині у відділку поліції щодо дій правоохоронців триває службове розслідування. Долю ж Марини, від якої також залежить життя і її неповнолітньої доньки, вирішуватиме суд. Він розпочнеться вже в червні.
Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"