5 канал

Зграя лебедів загинула через забруднену водойму на Хмельниччині: що кажуть дослідники

За дослідження взялися комунальники – бурять по місту свердловини, щоб узяти ґрунт на аналізи

Сім лебедів загинули на Хмельниччині майже одночасно. Дослідження виявили отруєння нафтопродуктами. Як нафта потрапила в штучну водойму в середмісті Кам'янця-Подільського – взялися досліджувати комунальники та історики. Існує версія, що під час Другої світової німецькі загарбники закопали в землю цистерни з нафтопродуктами, які тепер поіржавіли і забруднюють середовище. В ситуації розбиралася знімальна група "5 каналу".

Одній парі чорних лебедів пощастило вижити, коли їх на час морозів відселили зі штучного озера в середмісті Кам'янця-Подільского до зоокутка. Однак семеро їхніх білих родичів загинули через отруєння нафтопродуктами. Щоб з'ясувати, що стало джерелом витоку, фахівці заглибилися в історію.

"Кажуть, що німці в ті часи, коли були воєнні дії, бурили землю на 10 метрів, кидали бомбу. Воно розривало землю і туди заливали солярку, керосин. І так воно залишилося з тих часів. Друга версія є, що залишилося з тих часів цистерни. Ті цистерни вже прогнили. І починається витік цих продуктів", – пояснює директор КП "Комунбуд" Сергій Когут.

Старожили кажуть, три десятки років тому, коли в центральному парку почали гинути дерева і стояв запах нафти, дослідники намагалися відшукати джерело, але марно.

"Моя мама тут була директором парку. І тоді ще в той період, це пройшло років 25-30, вона сказала: на нашій ділянці наче нафтою пахне. Викликали, бурили. Думали, нафта є. Не знайшли нафту. Почали пропадати дерева", – пригадує мешканка Кам'янця-Подільского Світлана Кравцова.

Тепер за дослідження взялися комунальники – бурять по місту свердловини, щоб узяти ґрунт на аналізи.

"На цій карті 10 основних локацій, де вибурюють дослідні свердловини. Ґрунт відбирається, передається в лабораторію для висновку, що ж це за речовина. Чи це мазут, чи це солярка. Будемо дивитися, як піднімається рівень ґрунтових вод і чи є в них наявні нафтопродукти", – розповіла заступниця завідувача відділу Департаменту ЖКГ Кам'янця-Подільського Юлія Довгань.

Паралельно комунальники почали очищувати воду в озері, де загинули птахи.

"Вода ґрунтова, яка приходить з міста з цією речовиною, ми її відбираємо і утилізуємо. Не даємо йти далі. Це не єдине місце. Найбільша проблема – це знайти початок", – пояснює заступник міського голови Кам’янця-Подільського Серій Бабій.

За результатами досліджень, нафта з'являється у воді під час підйому ґрунтових вод. Щоб очистити землю, фахівцям потрібен час та чималі фінанси. Вже навесні чиновники планують закінчити очищення водойми, повернути до озера чорних лебедів та підселити до них трьох білих, яких купили нещодавно.

Сніжана Юр'єва, "5 канал"

Попередній матеріал
"Відбувається істерика": у ДПСУ розповіли про реакцію Росії на кораблі НАТО в Чорному морі
Наступний матеріал
Під прицілом чергового випуску ворожих снайперів: бійці ООС показали зручного помічника на фронті

Небезпечний Дніпро: синоптики і рятувальники застерегли столичних рибалок

На Одещині з крижини за 500 м від берега врятували чотирьох дітей

На Хмельниччині під час будівництва амбулаторії знайшли масове поховання людей – подробиці

У готелі Кам'янець-Подільська сталася пожежа, довелося евакуювати людей – відео

На Хмельниччині знову масове отруєння в дитсадку: що відомо

Креативний екоатракціон: кияни влаштували льодяну карусель просто посеред озера – відео