Колійна машинна станція Усатове
Колійна машинна станція Усатове 5 канал

Замість прописки – станція: історія працівників Одеської залізниці, що роками живуть у вагонах

Коли людям дадуть квартири – "5 канал" два тижні поспіль намагався дізнатися в керівництва залізниці та місцевих чиновників. З'ясувалося, в обласній адміністрації про проблему навіть не чули

У восьми одеських родин в графі прописка зазначено: "КМС-261" – розшифровується ця абревіатура, як "колійна машинна станція". Цим працівникам "Укрзалізниці" квартири обіцяли іще декілька десятків років тому, втім увесь цей час вони мешкають у залізничних вагонах. Кореспондент "5 каналу" ходила до них у гості.

Станція Усатове – якихось 15 кілометрів від Одеси. З одного боку – залізничний шлях, з iншого – справжній міні-населений пункт із залізничних вагонів, де мешкають щонайменше три десятки людей.

Олександр Бєлоус показує свою реєстрацію у паспорті – колійна машинна станція Усатове. Чоловік працює на Одеській залізниці 21 рік, коли влаштовувався на роботу – за рік-два обіцяли дати квартиру, доти ж – поселили до вагонів. За два десятиліття чоловік дослужився до бригадира. А от тимчасове житло перетворилося на постійне, тож обіцяна квартира так і залишилася мрією.

"Тут все селище Усатове – залізничники, всі пройшли через ці вагони. Нам щороку обіцяють, але все впирається у гроші. Проекти, зміна керівництва, влади, щороку одне й те саме", – розповідає Олександр.

Залізничні вагони стоять на окремій колії, в кожному мешкає по дві родини. У своїй половині Олександр живе з дружиною та дочкою. "Ось у нас ванна кімната є, типу. В нас тут і кухня, і ванна, і передпокій, і все – три в одному", – показує Оксана Бєлоус.

Та найбільша проблема такого помешкання – відсутність опалення, скаржиться подружжя. Зігрітися від електрообігрівачів та буржуйок не завжди вдається, адже вагон залізний, і в люті морози, які вирували останніми днями, холод відчувався надто сильно.

Окрім Бєлоусів, тут мешкають ще сім родин. Дехто за роки очікувань квартир встиг завести господарство. З журналістами мешканці КМС-261 спілкуються неохоче, адже за десятки років марного очікування – зневірилися. Ті, хто погодився на інтерв'ю, кажуть: утримувати вагони у порядку складно – дається взнаки поважний вік колійного житла.

"Воно все гниє, сиплеться, ми залишилися – нам йти нікуди…Туалет на вулиці, туалет у пасажирському вагоні – зроблено під душеві. А є такі, що досі в тазиках моються", – розказує інша мешканка залізничного вагону провідниця Світлана Доброєва.

Коли людям дадуть квартири – "5 канал" два тижні поспіль намагався дізнатися в керівництва залізниці та місцевих чиновників. З'ясувалося, в обласній адміністрації про проблему навіть не чули. А от в Одеській філії "Укрзалізниці" про проблему знають. Утім, розв'язати її не можуть, поки немає фінансування.

Вісім родин, які нині мешкають на станції Усатове – ті, на кого квартир в Укрзалізниці не вистачило. 13 років тому ключі від омріяного житла в Одесі отримали 26 працівників. П'ять років тому квартири отримали працівники Херсонської філії. Відтоді черга на житло більше не рухалася. Зневірені мешканці вагонів просять чиновників принаймні про тимчасове житло – в капітальних будівлях.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Готель прямо на злітній смузі: у Швеції показали дивовижні апартаменти – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Знає весь світ": Президент посмертно нагородив орденом "За мужність" медсестру Сабіну Галицьку
Наступний матеріал
Розбійний напад через iPhone 8: який запобіжний захід обрали сину заступника міністра
Loading...