Лікарі
Лікарі 5 канал

"Заборгованість 3 млн грн": як медики лікарні на Львівщині оголосили протест і як реагує керівництво

Читайте по-русски
Близько двох десятків медпрацівників вдалися до рішучих дій

Працівники Соснівської лікарні на Львівщині оголосили голодний протест. Лікарня винна їм майже 3 млн грн. Медики вимагають виплатити їм заборговані гроші, а ще так звані "ковідні" доплати за цей рік. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

У Соснівській лікарні Людмила Сторожук працює понад 30 років. Нині зарплата гінекологині – трохи більше ніж 5 тис грн. Лікарка каже, останніх пів року і їх не отримує вчасно.

"Прийшли голодувати, щоб нам виплатили зарплату. Заборгованість 4 місяці. Була 5, але 9 числа дали зарплату за березень. В мене зарплатна 5100, нині я сіла голодувати за 23 тис. за 4 місяці", – розповіла гінекологиня Соснівської міської лікарні Людмила Сторожук.

Нині в Соснівській лікарні голодують близько 2-х десятків медпрацівників. Без їжі, на самій воді вони вже більш як добу.

"Звичайно, нічого не їмо. Ми працюємо до 16:12 на роботі і залишаємося тут. В мене чоловік працює, діти працюють, і так виживаю", – зазначила медсестра Соснівської міської лікарні Марія Задолинна.

Не вийти на роботу через затримку зарплати – медики не можуть. Кажуть, мають зобов'язання перед пацієнтами.

"Це 2-й день, і я як лікар розумію відповідальність голодування. І, напевно, 1-2 доби не відобразиться на здоров'я. Пацієнти мають попереднє призначення, мають планові візити. Я усвідомлюю відповідальність залишатися на робочому місці", – наголосила лікарка Соснівської міської лікарні Людмила Ярович.

У профспілці лікарні розповідають, медики стали заручниками ситуації. Заклад та Національна служба здоров'я підписали пакети платних послуг. Згідно з ними – лікарня заробляє на виплати своїм працівникам.

"Але ті кошти йдуть на розрахункові, на штрафи, на поновлення на роботу. І таким чином коштів не вистачає. В 2020 році в березні було звільнено 33 особи. Скорочено. З них 19 людей пішло до суду, 3 рішення є позитивні. І 2 людини поновилися на роботу. Тобто на їхні виплати теж треба десь взяти кошти", – зазначила голова профспілки Соснівської міської лікарні Оксана Гладун.

Нині Соснівська лікарня заборгувала працівникам майже 3 млн грн. У таких боргах нинішня адміністрація медзакладу звинувачує попередніх керівників, які нібито незаконно завищили всі зарплати.

"Я бачу особисто, тут треба працювати на оптимізацію штату, на оптимізації витрат. І працювати над вирішенням дохідності. Є проєкт оптимізації на 397 тис. Тобто 30 людей потрібно", – сказав заступник головного лікаря Соснівської міської лікарні Сергій Шарко.

Невелику частину боргу покрила Червоноградська міська рада, якій підпорядковується Соснівська лікарня. Ще 400 тисяч гривень місцеві депутати планують виділити з резервного фонду.

"Треба говорити з працівниками. Поки лікарня є в мінусі, не подавати в суд. Ми зараз закриємо питання 400 тисяч, це тільки 3 людей розрахувалося і поновилося, і треба виплатити 300 тис. Поки ті 17 людей не отримають розрахункові, то лікарня буде йти в збиток", – зазначила заступниця міського голови Червоноградської міської ради Надія Земницька.

Тим часом місцеві жителі бояться, щоби через борги не закрили лікарню взагалі.

"Що за 5 хвилин привезти в лікарню, а що їхати в Червоноград. Тут прості люди, які хочуть мати свою лікарню. І спокійно прийти, бо в Червонограді всі не вмістяться", – розповіла жителька Соснівки Євгенія.

Наприкінці дня медпрацівники Соснівської лікарні все ж припинили голодування. У понеділок чекають на обласних чиновників. І тоді – уже вирішуватимуть, що робити далі. 

Читайте також: медикам Харківщини, які перекривали трасу, пообіцяли виплатити борги.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, 5 канал

Попередній матеріал
На Донбасі п'яний російський найманець розстріляв 4 бойовиків та 3 місцевих
Наступний матеріал
Азовські кордони під наглядом: у Бердянську відкрили військову базу, збудовану за стандартами НАТО
Loading...

Працювали протягом 12 годин: у Львові провели першу в Україні операцію з реконструкції обличчя

Попереду адаптація до робочого процесу: Юлія Кузьменко повернулася до професійної діяльності

Ветерани АТО, медики та науковці вирушили у похід Дніпром на козацький фестиваль: як це було

Був лікарем і за кордон не виїжджав: що відомо про першого померлого від коронавірусу "Дельта" в Україні

Рівненську стоматологиню, яка лупцювала дітей, позбавили ліцензії

Медикам Харківщини, які перекривали трасу, пообіцяли виплатити борги: подробиці