Вимоги медиків
Вимоги медиків 5 канал

Медикам Харківщини, які перекривали трасу, пообіцяли виплатити борги: подробиці

Читайте по-русски
Три місяці персонал районної лікарні не отримував ані зарплат, ані надбавок

Упродовж цього тижня медикам Валківської лікарні, що на Харківщині, виплатять заборгованість. Посприяти цьому пообіцяли у Мінохорони здоров'я. Три місяці персонал районної лікарні не отримував ані зарплат, ані надбавок за лікування хворих на коронавірус. На вихідних у людей у білих халатах урвався терпець – і вони перекрили центральну київську трасу. У Міністерстві охорони здоров'я України нарікають на головного лікаря установи. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Людмили Павленко.

Це вже друга акція людей у білих халатах у Валках. У червні через відсутність виплат вони пікетували міську адміністрацію.Наступного дня після червневої акції медикам дали аванс за травень. А минулого тижня – ще тисячу. Більше виплат не було.

Валківська лікарня – опорна. Там приймають хворих із коронавірусом. Нині ж через заборгованість головний лікар планує скоротити штат.

"Щоб укластися в наявне фінансування, доведеться скорочувати штатні одиниці", – сказав головний лікар Валківської центральної районної лікарні Богдан Носатов.

Допомагати шукати винних узялися народні обранці. Вони завітали до Міністерства охорони здоров’я. У відомстві пояснили: Національна служба здоров’я не перерахувала кошти за лікування хворих на COVID, бо лікарня не відповідала всім висунутим вимогам. Обіцяють усі недоліки виправити і борг погасити найближчим часом. Утім у МОЗ не розуміють, чому головний лікар, маючи на рахунках вільні кошти, в першу чергу не розрахувався з персоналом.

"Кошти в лікарні на рахунках були. Якщо ти виставляєш пріоритети, маючи залишки на рахунках, то в першу чергу ти маєш видати заробітну платню персоналу. НСЗУ доконтрактує цю лікарню і оплатить за надану пацієнтам допомогу, яка надавалась у квітні, травні і червні", – зазначила перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов'як.

"Підтримуємо вимоги медичних працівників та лікарів цієї лікарні щодо необхідності розірвання угоди на роботу з головним лікарем Носатовим, запуску конкурсу та переобрання нового головного лікаря", – наголосила народна депутатка від партії "Європейська Солідарність" Ірина Фріз.

На початку осені інфекціоністи очікують нового сплеску захворюваності на коронавірус. Тож, у Національній службі здоров’я вважають, що на виплати лікарям додатково знадобиться чимала сума. Обрахували поки що потребу від вересня до кінця року.

"За умов ефективного розподілу маршрутів пацієнта, ми оцінюємо, що загальна потреба становитиме від 5 до 10 мільярдів гривень. Залежно від того, як буде розвиватися пандемія", – сказала заступниця директора Департаменту медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ Анна Фенчак. 

Надбавку в 300% до зарплати медикам дають лише під час зростання захворюваності на COVID-19. А решту часу лікарі працюють за безцінь, нарікає інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

"На сьогодні найвищий оклад, який можна отримати в лікарні, у лікаря вищої категорії – це 6061 гривня. В дійсності зараз виплат немає, бо немає пацієнтів. Нонсенс те, що держава наймає на певний період людей із такою освітою суто на період якихось хвиль", – розповіла лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко.

Наступного року зарплати у медиків зростуть, обіцяють у МОЗ. Конкретні суми назвали депутатам, які прийшли на зустріч із міністром.

"Мінімум до 20 тисяч для лікарів, до 13 тисяч для медиків і трохи менше для молодшого медичного персоналу. Ми виступили з ініціативою, щоби він провів зустріч і презентацію свого бачення фінансування галузі зі всіма фракціями", – зазначив народний депутат від партії "Європейська Солідарність" Микола Величкович.

Проєкт бюджету на наступний рік уряд має подати до парламенту до середини вересня.

Читайте також: на Дніпропетровщині медики однієї з лікарень третій місяць не отримують зарплату.

Людмила Павленко, Анатолій Никифоряк та Олексій Іванченков,"5 канал"

Попередній матеріал
"Три мечі-2021" – вперше в Україні: як проходять військові навчання на Львівщині і чим вони важливі
Наступний матеріал
Бронзова призерка Дар'я Білодід повернулася з Олімпійських ігор: як її зустріли в Україні
Loading...

Інфекціоніст дала рекомендації, як уберегтися від нового штаму "Дельта"

"Кредити і борги у всіх": на Дніпропетровщині медики однієї з лікарень третій місяць не отримують зарплату – причина

87-річний Леонід Кравчук уже місяць перебуває в реанімації після операції – ЗМІ

Медики "на голодному пайку", ліків і кисню бракує: лікарі кажуть, що Україна не готова до захисту від штаму "Дельта"

На Харківщині медики на годину заблокували трасу через борги по заробітній платі

У Дніпрі диспетчерка відмовилася надсилати швидку на ДТП із потерпілими – що відомо