Медики
Медики 5 канал

"Кредити і борги у всіх": на Дніпропетровщині медики однієї з лікарень третій місяць не отримують зарплату – причина

Читайте по-русски
На звернення до Міністерства охорони здоров'я і Національної спілки здоров'я працівники отримали відповідь і здивувалися

Без зарплати – третій місяць. І медичний, і технічний персонал четвертої міської лікарні Кам'янського. Через невиплату змушена позичати гроші і жити у борг, скаржиться молодша сестра хоспісного відділення Ольга Курилина.

"У мене дитина – інвалід, я не можу здати з нею ні аналізи, не можу їй купити таблеток. У мене тут вже в магазині борг – 2,5 тисячі, щоб прогодувати дітей", – каже Ольга Курилина, медсестра хоспісного відділення міської лікарні Кам'янського.

"Кредити у всіх, повірте, у всіх уже кредитки в цих боргах. Я не знаю, де брати гроші. Комуналку треба платити обов'язково, світло – відключать!", – бідкається медсестра Ірина Бондаренко.

На звернення до Міністерства охорони здоров'я і Національної спілки здоров'я працівники отримали відповідь і здивувалися.

"Затримок немає, нічого немає, все виплачується, розбирайтеся з керівництвом. Керівництво – грошей немає. Загалом і сказали – грошей немає і не буде", – розповідає медсестра Олена Савченко.

Лікарня отримала лише половину зароблених грошей, пояснює виконувачка обов'язків керівниці закладу. Неоплаченими залишаються два з чотирьох затверджених Нацслужбою здоров'я пакетів послуг.

"Нам тільки два пакети фінансують у 21 році – терапевтичне і амбулаторно- поліклінічне. А два пакети вони не побачили в "Хелсі" наших пацієнтів і через це вони нам не нарахували кошти", – пояснює в.о. генеральної директорки міської лікарні Кам'янського Світлана Бенько.

Тож керівниця закладу вважає: гроші недоплатили через технічну помилку.

У хоспісному відділенні цієї лікарні менше двох десятків пацієнтів не буває, розповідають медики. Втім, їх ніби не існує.

У Національній службі здоров'я пояснюють: не нарахували гроші, бо лікарня не подала частину звітів ще з того року. Наголошують: звітність передбачена законом і є основою для оплати наданих послуг.

"Така є вимога закону. Також ми неодноразово закладам наголошували про необхідність ведення електронних записів. Неодноразово попереджали. Але розуміючи всі нюанси, НСЗУ надала можливість закладам надавати ці послуги впродовж квітня-червня, вносити їх в електронну систему і на основі цих даних ми маємо зараз перерахувати, що зараз і відбувається, НСЗУ в процесі перерахунку. Перерахунок відбувається з 1 липня і до кінця року", – зауважила в.о. заступниці голови НСЗУ Тетяна Бойко.

У лікарні ж заперечують, що не подали звіти. Тож коли медики отримають гроші, прогнозувати не беруться ні в Нацслужбі здоров'я, ні в самій лікарні.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область. "5 канал"

Читайте також: Медикам за боротьбу з COVID-19 у 2020 році недоплатили майже 120 млн грн

Попередній матеріал
Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід в аеропорту "Бориспіль" – відео
Наступний матеріал
"Усе ще попереду": як у "Борисполі" зустрічали бронзову призерку Олімпіади-2020 Дар'ю Білодід
Loading...

87-річний Леонід Кравчук уже місяць перебуває в реанімації після операції – ЗМІ

Медики "на голодному пайку", ліків і кисню бракує: лікарі кажуть, що Україна не готова до захисту від штаму "Дельта"

У Дніпрі диспетчерка відмовилася надсилати швидку на ДТП із потерпілими – що відомо

Плюс майже 800 інфікованих за добу: показник захворюваності на COVID-19 четвертий день тримається на одному рівні

"Допомога. Медичні бригади": як харківські волонтери рятували хворих у пік пандемії і чим зайняті зараз

На Дніпропетровщині пацієнт психлікарні убив медбрата і втік