Іван Григорович
Іван Григорович 5 канал

За звинувачення у вбивстві: пів мільйона компенсації виплатить держава пенсіонеру зі Львівщини

Читайте по-русски
У прокуратурі з рішенням суду не погоджуються

На 90-річну матір Івана Гудзя невідомі напали 10 років тому. Від численних побоїв пенсіонерка померла. Під підозрою опинився її син. Проти чоловіка свідчили його ж сестри. Запевнили правоохоронців: саме він вбив матір. Тоді Івана Григоровича затримали. У СІЗО він провів більше року.

"Сказали, я побив матір і забив, а я пальцем навіть не торкнувся до неї. Та то таке слідство, то всьо так йде", – каже незаконно обвинувачений Іван Гудзь. 

Через сім років після вбивства Сокальський суд повністю виправдав Івана Гудзя. Правоохоронці зібрали недостатньо доказів його провини. Утім для сусідів, родичів та друзів він так і залишився вбивцею. За моральні страждання, яких чоловік зазнає і досі, сім'я вирішила позиватися до прокуратури.

"Вирішили, щоб були покарані, бо то безсовісні люди тата забрали в СІЗО. А мама по всіх інстанціях бігала, бо то є неправда, то все брехня. Я дуже вдячна, що татові виплатять. За ті його болі, страждання", – розповідає донька Івана Олександра Дволітка. 

Від держави пенсіонер просив мільйон гривень моральної компенсації та ще 40 тисяч за юридичні витрати. Сокальський районний суд позов пенсіонера задовольнив частково.

Олександра Дволітка
Олександра Дволітка 5 канал

"Ухвалено позов задовольнити частково, стягнути на користь Гудзь з державної казначейської служби, з державного бюджету 550 тис грн порядної шкоди та 40 тис на правову допомогу", – виголосила суддя-спікерка Лідія Ферина. 

У прокуратурі з рішенням суду не погоджуються. Кажуть: найімовірніше, подаватимуть апеляцію.

"Наразі рішення Червоноградського суду лише надійшло до прокуратури, прокурори вивчають його на предмет законності, питання щодо оскарження цього рішення вирішуватиметься", – каже речниця Львівської обласної прокуратури Юлія Шевченко. 

Тим часом Іван Григорович сподівається, що суд збереже справедливість. А гроші, які отримає від держави, планує витратити на лікування хвороб, які він заробив у СІЗО.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Масштабні пожежі на Луганщині: яка причина займання та чи компенсує держава втрачене житло
Наступний матеріал
До Росії пішки – можна: за яких умов дозволили перетнути кордон із РФ
Loading...

Держава заплатить Портнову 7 млн: Апеляційний суд залишив попереднє рішення без змін – включення

Верховна Рада каратиме депутатів-прогульників – як саме

"Відкрити двері іноземним кінематографістам": Рада ухвалила умови приватизації кіностудій