Матраци з очерету
Матраци з очерету 5 канал

За технологією голландців: на Тернопільщині майстер виготовляє цілющі еко-матраци

Читайте по-русски
Вироби допомагають зберегти правильну поставу та покращують сон, – це підтверджують і лікарі

Екологічно чисті матраци для друзів виготовляє майстер на Тернопільщині. Для створення виробів використовує звичайний очерет. Технологію виготовлення запозичив у голландців. Використовує для цього спеціальний станок, його теж зробив власноруч. Секрет виготовлення екологічно чистих матраців чоловік розповів знімальні групі "5 каналу".

Матраци з очерету майстер Тарас Підгайний виготовляє протягом кількох років. Виробництво розпочав після того, як побачив такі у Голландії. Каже, що вироби не тільки екологічно чисті, а й допомагають зберегти правильну поставу.

Сміється: "Беруть його старші голландки. Щоб не купувати "Віагри", то купують такі матраци".

Майстер виготовляє їх на спеціальному верстаті, його Тарас робив власноруч. Ідею теж запозичив у голландців. Станок треба налаштовувати відповідно до розмірів кожного виробу.

Розповідає: "Металевий станок з двох половинок. Між ними відстань 5 м. Я в Голландії бачив матрац у 5 м. Вирішив, що вони подумали краще за мене. Що ж я буду велосипед придумувати".

Очерет майстер заготовлює наприкінці червня, бо переконаний – саме в цей період він має цілющі властивості. Рослини зв'язує спеціальними нитками. На один виріб іде до 6 кг матеріалу та 4 дні.

"Він виділяє ефірні олії, допомагає людям, у яких пролежні. Кажуть, що в хаті від нього такий запах, як в евкаліптовому лісі", – каже Тарас Підгайний.

Користь сну на матраці з очерету підтверджують і лікарі.

"Насамперед, це захворювання опорно-рухового апарату, такі як остеохондроз, остеоартроз різної локалізації. При захворюваннях шкіри та атрофії м'язів. А також він покращує сон, загальний настрій і є неалергенним продуктом", – запевняє лікар-терапевт Ірина Боровик.

Перший очеретяний матрац Тарас зробив для себе. Нині такі самі безплатно виготовляє для друзів та знайомих.

Леся Маньковська, Тернопільська область, "5 канал"

Попередній матеріал
На Київщині під час зйомок напали на журналістів програми "Схеми" – відео
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивні інтерв'ю В'ячеслава Кириленка і Володимира Омеляна – відео