Борщ
Борщ 5 канал

Борщова інфляція: у скільки зараз обійдеться головна українська страва

Лише за останній рік пісний борщовий набір подорожчав утричі, а м'ясний варіант – наполовину

Щонайменше на 15% подорожчала протягом року одна з головних українських страв на столі – борщ. Причому, різницю в ціні експерти фіксують не стільки на м'ясній продукції, як на овочевій – майже в 30 грн. До прикладу, вартість цибулі зросла втричі, капусти і моркви – удвічі, а картоплі – піднялася на 2 грн. Продавці на базарах, тим часом, бідкаються – бо черг на товар катма.

"Іноді для коханої людини це таке "приворотне зілля". Зазвичай я варю його на курячому бульйоні з домашньої курки, багато овочів. Я використовую моркву, коріння селери, буряк, томати, картоплю та капусту", – киянка Марина Лапа ділиться інгредієнтами родинного рецепту борщу. Останній раз, коли готувала страву – а це понад рік тому – її вартість обійшлася не більше ніж у 100 грн.

Бідкається: "Якщо восени ти можеш купити більшість продуктів справді за копійки, ти приходиш зараз у магазин, взимку, коли вже нічого не росте, і це справді б'є по гаманцю".

Купувати овочі на ринку в Ігоря Остапенка стали менше. І рахує мінімальну вартість набору для чотирилітрової каструлі: "Цибулька підросла трохи, бо мало насадили, певно. Десь привозять з Узбекистану, Таджикистану".

Що не росте в ціні, мов на дріжджах, так це м'ясо, – розповідають продавці. Зокрема, вартість курятини завмерла. Та покупців катма: "Курчатка по 80 грн. Бульйонні курчата, ті, що домашні, по 150-170 грн. Ну зара погані базари, люди десь звикли… Молодь не хоче готувати, а в стариків нема грошей".

Та без сала – і борщ не такий. Ось тут ціни різняться – 100 грн правлять за тонкий шмат, 250 грн за сало з м'ясом. Невеликий 150-грамовий шмат обійшовся у 20 грн. А за весь овочево-м'ясний набір на Житньому ринку залишили майже 250 грн.

Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж підраховують, що лише за останній рік пісний борщовий набір подорожчав утричі, а м'ясний варіант – наполовину.

"Якщо рахувати вегетаріанський борщ, то він подорожчав досить значно. Наприклад, його вартість за останній рік зросла на 60-70%. Якщо ж ми порахуємо з м'ясом, то вартість буде значно меншою. Ціна на українську продукцію зростає, вона вже зрівнюється з ціною на м'ясо і овочі, і ми бачимо імпорт, який починає конкурувати за вітчизняного покупця", – розповідає голова асоціації Олексій Дорошенко.

Очікувати ще більшого здорожчання харчів до кінця року не варто, – заспокоюють фахівці. Ціна овочевого набору позначку в 115 грн – не перетне. Тож ціна на український борщ ближче до літа – лише знижуватиметься.

Нонна Лактіонова, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
Затримання в офісі БПП: прокуратура Сумщини порушила кримінальну справу щодо поліцейських

Уламок "дерева бажань": в Уельсі знайшли вкриту монетами гілку

У Харкові активісти блокували центральну станцію метро: причини

"Ранок не з кави": як будили бабачиху Марусю і що вона навіщувала – ФОТО

Свято Стрітення: що не можна робити цього дня та коли, за повір'ям, прийде тепла весна

Автогаз значно подешевшав від початку року – яка ціна нині

В Україні прискорилася інфляція – що здорожчало найбільше