Тренування снайперів 81-ї ОАмБр
Тренування снайперів 81-ї ОАмБр 5 канал

За стандартами НАТО: українські снайпери відпрацювали нові методи ведення вогню

Нині в ЗСУ випробовують новітню систему антиснайперської боротьби, розробленої в Україні

Українські снайпери на сході країни застосовують нові методи прикриття та боротьби з противником. Армійці вивчають досвід країн НАТО та випробовують щільний вогонь для прикриття снайперів під час виконання завдань і відходу з позицій. На військовому полігоні на Донеччині армійці 81-ї аеромобільної бригади продемонстрували НАТОвські методи в дії.

Військовий полігон під Дружківкою. До фронту – лише 50 кілометрів. Тут українські снайпери вдосконалюють свої навички та відпрацьовують нові методи ведення вогню.

Терпіння – головне для снайпера. Добре замаскований та непомітний стрілок може годинами нерухомо чекати на влучну нагоду, щоб уразити ціль: "І в дощ, і в сніг, і в спеку, і взагалі – мурахи їдять, в туалет хочеться, їсти хочеться, пити хочеться, але лежиш, не ворушишся, чекаєш".

Вогнева підтримка – обов'язкова під час роботи снайперської групи. Під час відходу з позиції чи евакуації пораненого, стрілків прикривають щільним вогнем та димом. Тож навідник корегує і дає команду на постріл станкового гранатомета.

Заступник командувача Об'єднаних сил Олександр Доманський наголошує: "Має бути обов'язково група вогневої підтримки, має бути група забезпечення, і вони спільно діють для якісного виконання завдань. По-іншому не застосовується. По іншому – це вже мотлох".

Снайпер – завжди ласа здобич для ворога. Нині, кажуть у командуванні Об'єднаних сил, масштабного полювання на стрілків на фронті не відбуваються. Водночас українські антиснайперські комплекси – завжди напоготові.

"Є поодиноке застосування ворогом снайперів. Їхня підготовка недостатня, щоб вважати їх повноцінним суперником. Ми маємо відповідний час для підготовки снайперів, і в будь-якому разі, коли стає відомо про намір застосування ворогом снайперів або снайперського підрозділу, ми вживаємо адекватних заходів і, повірте, ворогу непереливки", – звітує командувач ООС Сергій Наєв.

Нині випробовують новітню систему антиснайперської боротьби. Її розробили в Україні. Принцип дії не розголошують, але якщо нововведення візьмуть на озброєння, то ловити ворожих снайперів буде значно легше, запевняють у штабі Об'єднаних сил.

Микита Луцький, Сергій Запорізький, "5 канал"

На Житомирщині розпочалися змагання на кращу снайперську пару серед військових частин

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вбив дитину і намагався втекти: розлого про жахливу столичну ДТП із "Хаммером"
Наступний матеріал
Голобуцький: РПЦ і Московський Патріархат – це бойовий релігійний загін ГРУ та ФСБ Росії
Loading...

Окупована Горлівка – як на долоні: сюжет з передових позицій

Перемир'я – поняття відносне: на Світлодарській дузі замість обстрілів тепер лютують снайпери

Гарт "сталевих воїнів" України: що відбувалося на полігоні Донеччини – ФОТО

Уперше за роки незалежності: на полігоні Широкий Лан відбувається масштабна розбудова

Міномети "ховали" за гаубицями: попри перемир'я ворог накрив Зайцеве з великих калібрів

Оборонці Водяного про затишшя навіть не мріють – рятує лише "професійність" ворога