Тренування снайперів

Ексклюзив з полігону: наука від справжньої бойової двійки снайперів

Снайпери працюють парами – у кожного з бійців свої обов'язки, але кожен має вміти замінити побратима

Ворожі снайпери оголосили полювання на українських захисників Приазов'я. За даними розвідки, на Донбас зайшли професійні стрілки регулярної російської армії. Аби протидіяти ворогу, українські снайпери щоденно тренуються на полігонах. Одне з таких занять показали і кореспондентам "5 каналу".

Повністю споряджений снайперський рюкзак важить понад 30 кілограмів. Точному пострілу передує ретельна підготовка, яка може тривати декілька днів. Найбільше часу йде на вибір вигідної позиції та визначення точної відстані до ворога.

"Екіпірування снайпера – те, що ми безпосередньо беремо з собою на вихід… Ось – далекомір, щоб дізнатися кут місця цілі, а також точну дистанцію. Тому що потрібно знати до метра", – показує "Морячок".

Погодні умови для снайперів також дуже важливі. Боєць "Кабасік" бідкається: "Найскладніша – така пора, яка зараз є. Весна, зима – через те, що і холодно, і важко пересуватися. А треба пересуватися так, щоб було непомітно для ворога. Буде "зєльонка" – буде набагато простіше".

Попри несприятливу погоду снайпери вдосконалюють свою майстерність на полігоні. Б'ють без промаху. Після влучного пострілу не менш важливо швидко та непомітно залишити позицію. "Морячок" наголошує: "Найбільш важким є вихід після виконаної роботи. Тому що ворог "не дрімає". І дуже багато снайперів... не завжди їм вдається піти живими".

Тренуються снайпери щодня. Бо знають – від цього залежить не лише їхнє життя, а й життя побратимів. За даними розвідки, нещодавно на Донбас заїхали добре підготовлені ворожі снайпери. Їхніми жертвами вже стали двоє українських військових.

Щоб вийти переможцем зі снайперської дуелі із досвідченим супротивником, не підвести має не лише гвинтівка, а й напарник. Снайпери працюють парами – у кожного з бійців свої обов'язки, але кожен має вміти замінити побратима: "Снайперська пара – це не просто команда. Це сім'я. Працює як єдиний організм".

Ці хлопці – "Морячок" і "Кабасік" – зізнаються, разом пройшли чимало випробувань. Проте яких саме – не уточнюють. Адже українські снайпери – для терористів найбільш ласа мішень. І обидва запевняють – будуть на фронті, доки ворог не капітулює.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Школа снайперів та "навідництво": як тренують армійців у центрі "Десна" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": можливий автор назви "Революція Гідності", депутат Київради Юрій Сиротюк на "5 каналі"
Наступний матеріал
Чи готові народні депутати голосувати за зняття депутатської недоторканності з Савченко – відео

Уночі постійно "салютували": як російські "вибори" позначилися на ситуації у Приазов'ї

Як БТР-4Е проходив випробування водою на полігоні "Шикроий лан" – ФОТО

"Сказали, що вбиватимуть одного в день": бійці АТО перехопили розмови бойовиків-"новачків"

Про перемир'я на Світлодарській дузі лише чули: репортаж із однієї з найгарячіших точок АТО

"Воювати обіцяють до перемоги": репортаж із позицій сил АТО під Мар'їнкою

Бійці ОТУ "Донецьк" керують та гатять із 40-тонних танків, де не заборонено – відео вишколу