16-річна модель вирішила зайнятися військовою справою
16-річна модель вирішила зайнятися військовою справою 5 канал

"З подіуму – в морпіхи": історія 16-річної моделі, яка вирішила зайнятися військовою справою

Читайте по-русски
Анастасія Горбенко більше 2 років дефілювала на черкаських та столичних подіумах – тепер для неї це просто хоббі

У Черкасах 16-річна модель виборола право носити берет морпіха. Дівчина опинилася у трійці найкращих вихованців місцевого клубу юних моряків. Школярка нарівні з хлопцями подолала смугу перешкод у майже 7 км. Тож подальше життя вирішила присвятити військовій справі.

16-річна Анастасія Горбенко більше 2 років дефілювала на черкаських та столичних подіумах: "Ось тут я беру участь у показі. Для мене це хоббі, для душі".

Але ця тендітна дівчина не лише вміє дефілювати подіумом на високих підборах, а й влучає 10 із 10 з автомата. Участь у показах Настя поєднує із військовими навчання у місцевому клубі юних моряків. Захоплюватися військовою справою школярка почала 2 роки тому. Тоді дівчина узяла участь у вишколі, який морпіхи влаштували для дітей у Маріуполі.

Спробувати сили на полігоні Насті запропонував батько. Віталій Горбенко – стоматолог. У пересувному медичному кабінеті чоловік їздить лікувати військових на Сході.

"Я кажу: "Настя, то шо ти займалася – то все не так цікаво. Поїхали в Марік, там буде те, чого не бачила і взагалі – слабо? Оце була ключова фраза, що Настя і слабо – ні… Я підтримую будь-яке захоплення Насті, я вважаю, що дитина повинна розвиватися", – згадує чоловік.

Після повернення зі зборів Настя вступила до черкаського клубу юних моряків.

"Я був дуже здивований, наскільки ця дівчина себе показала під час важкого, навіть для хлопців, вишколу. Вона заслужила їхню повагу, вона взагалі у нас молодець", – зізнається представник клубу Михайло Шитко.

Цього року командир 503-го батальйону морської піхоти запропонував найкращим вихованцям клубу юних моряків пройти випробування смугою перешкод і вибороти берет морпіхів. Так обрали трьох найкращих учнів клубу. Серед них опинилася і Настя.

"Дізнався, що вона буде здавати на берет. Я посміявся, подумав, що вона пробігає, втомиться і десь там на середині, може до середини, все. А коли дізнався, що вона склала, що вона готувалася до цього, то відразу така повага виникла. Не кожен хлопець може отримати цей берет", – зауважує армієць 503-го батальйону Влад.

Нарівні з хлопцями Настя подолала майже 7 км смуги перешкод. Школярка каже: берет морпіха став для неї відзнакою, яка дає надихає працювати далі.

"Як і для морського піхотинця, для мене це на тому ж самому рівні. Я себе відношу до морської піхоти, я вважаю що я – еліта, що я подолала такі перешкоди, що я постійно вдосконалююся. Я морально налаштувалась, що все, я іду на військову, я готова до всіх випробовувань, до всіх навантажень", – наголошує школярка.

Нині Настя навчається в 11 класі, тож цього року дівчина обиратиме професію. Вагань щодо майбутнього немає. Переконана: вона обов'язково буде у військовій формі.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
В Україні стартував другий етап пробного перепису населення: вже ходять переписувачі
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко
Loading...