Дощ, сніг, мороз та болото не заважають армійцям метр за метром просуватися вперед на Мелітопольському напрямку. Тут штурми фактично не зупиняються, як і ворожі обстріли. Снарядів росіянам не бракує, а до них додалися ще й дрони-камікадзе, які полюють за технікою і людьми. Яка нині ситуація в Роботиному та околицях, як туди дістаються бійці, в яких умовах живуть армійці, дивіться у матеріалі з передової журналістки "5 каналу" Ольги Калиновської.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Останні приготування перед виїздом до пекла в Роботине. Хтось їде всередині броні, хтось – на ній, і останнім не позаздриш.
"5-тонний Hummer кидає та несе на розбитій-розмитій дощами дорозі, але потужне авто вигрібає з болота на "ура". А потім у болото приземляємося ми – частину дороги доводиться долати пішки", – розповіла кореспондентка.
Одним із маршрутів піхота дістається на "нуль" уночі, коли ворожі очі втрачають пильність.
"Сьогодні сніг. І нам це на руку. В таку погоду "пташки" фактично не літають", – додала журналістка.
Утім російській артилерії що дощ, що сніг – не завада. У них пристріляні всі квадрати. До літа Роботине та околиці були під контролем окупантів. Вони тут знають кожну цеглину і луплять туди, де є ймовірність вразити броню.
Читайте також: Потрапили під роздачу "Градів" і ледь не вибігли на мінне поле: воєнкори "5 каналу" відвідали Роботине.
Військові на позивні "Кіт" та "Грізлі" навіть не здригаються, коли міни та снаряди приземляються неподалік. Вони тут ходять часто і знають, коли та як ховатися від артвогню.
У невеличкому бліндажі ніде стати і ніяк пройти. Тут відпочиває евакуаційна група однієї з бригад. Та, яка виносить загиблих та поранених з поля бою. Бійці сплять просто на землі в холоді, сирості, болоті, в компанії з мишами. Так, як уся піхота "на нулі".
"Пересидівши у бліндажі, рушаємо далі – на одну з позицій за Роботиним. Звідки до Новопрокопівки, досі окупованого росіянами села, рукою подати. Йти доводиться по відкритій місцевості. Ворожий кулемет, чиї кулі свистять у нас над головами, працює у бік броні, яку чути за кілометри у світанковій тиші", – розповіла Ольга Калиновська.
Туди ж працюють і російські "Гради", які пришвидшують "пірнання" в бліндаж. До артвогню, який не стихає весь ранок, додаються звуки автоматно-кулеметних черг. Десь неподалік зав’язується бій, кажуть бійці. То суміжні підрозділи штурмують російські окопи.
Дивіться також відео: Спецрепортаж з околиць РОБОТИНОГО. оКУПАНТИ контролюють панівні висоти. Що є найбільшою небезпекою?
Попри геть несприятливу для штурмів погоду – дощ, сніг, болото та сирість, – армійці не сидять у глухій обороні, йдуть уперед, кажуть бійці. Інакше це робитимуть окупанти.
Уже по світлому повертаємося назад, через Роботине – населений пункт, визволений силами оборони під час літнього контрнаступу. Села немає. Є лише тварини, які дивом виживають у пеклі війни.
"Нам пощастило – через погоду російські дрони цього ранку осліпли. І не ганялися за автівками та піхотою, як зазвичай. Що таке камікадзе і що вони роблять на цьому напрямку, без слів розповідають спалені армійські автівки обабіч доріг", – поділилася журналістка.
Саме тому повнопривідний Hummer летить цим шляхом так швидко, як може. А це непросто, враховуючи рельєф та зливи, які пройшли напередодні. Але водій витискає з автівки, що може, і ніжно, як людину, просить її не підвести.
Із Запоріжжя, Ольга Калиновська, Сергій Клименко, Сергій Малін, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Честь, на яку заслуговують лише найкращі: командири "Азову" вручили шеврони новим бійцям бригади




