Наступна ціль окупантів – Покровськ: полковник ЗСУ Дмитро Кащенко про плани російських загарбників

Дмитро Кащенко armyinform
Також полковник ЗСУ розповів, як росіяни намагаються перешкодити українському контрнаступу

У програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі" Герой України, полковник ЗСУ Дмитро Кащенко розповів про спроби ворога оточити Авдіївку.

Дивіться повний випуск програми:

Наступ (ред. – окупантів) на Авдіївку, я думаю, що він десь був прогнозований. Адже Авдіївка – одне із таких, промислових міст. Це перший момент", – сказав полковник ЗСУ.

Кащенко додав: "Другий момент – ми почали контрнаступ. І для того щоб наші війська якось відволікти, якось розтягнути по лінії фронту, росіянам, вони вимушені в декількох напрямках (тобто ми беремо там і Харківщину, беремо там Авдіївку), протягом усієї цієї лінії оборони є якісь місця, де росіянам було би вигідно наступати. Для того щоб нас відтягти від того самого Херсонського, Запорізького напрямків. Тому я думаю, що вони вибрали для цього Авдіївку, як основний такий спосіб відволікти нас, від цього контрнаступу. Тому що контрнаступ, він йде досить повільно, є такий момент. Але ж він все-таки йде і на тій стороні вже наші війська є".

"Наші війська вже там закріпилися. Хай невеликий плацдарм, але він там є. Тобто, ми вже якийсь успіх маємо. От, і звісно що москаль намагається нас відволікти, десь там зайти збоку, ззаду, для того щоб ми там розпорошили свої сили", – сказав полковник ЗСУ.

Кащенко додав:"Декілька місяців тому, ми, наприклад, візьмемо той же Авдіївський напрямок. Там не було таких явних прямо штурмів. Тобто, противник, намагаючись нас відволікти від нашого контрнаступу, йому треба було ухвалювати якісь відповідні рішення і почати якісь відповідні дії. Тобто, це от "діркозатикання": "ми взяли отут-от бігом людей якихось", там "Бог з ними, там хай вони непідготовані, нам треба заткнути цю дірку, отут-от, кинути їх вперед в атаку". В росіян є, де взяти, вони взяли".

"Так, вони були не підготовані. Але ж питання в тому, що треба розуміти, що росіяни взяли там не 10 людей, вони, наприклад, взяли 100, 10 кинули на штурм, а отих 90 вони там навчають. Хай там це буде два тижні, місяць, але ж все одно це якась підготовка, хоча б базова, вона хоч щось та дає. Потім цей солдат – він виживе в одному, другому, третьому бою. Це вже людина, яка трошки вчилася, яка має досить таки великий досвід і, відповідно, на сьогоднішній день цей штурм такого підрозділу, він буде відрізнятися і досить кардинально відрізнятися від штурму підрозділу, який був неготовий, непідготовлений", – розповів він.

Полковник ЗСУ зазначив: "На сьогоднішній день Авдіївка, так, це, скоріш за все, це вона для них (ред. – окупантів) така не політична ціль, а стратегічна. Тому що зараз відволікають нас від контрнаступу. Нам, знову ж таки, доводиться докладати туди зусиль. Тобто, декілька бригад відправити туди. На посилення створити, знову ж таки, якийсь резерв, а його треба створити з чогось. Тобто нам створюють умови досить некомфортні".

Авдіївка
Авдіївка5 канал

Кащенко прокоментував, чим небезпечне для України взяття Авдіївки та в чому її стратегічне значення.

"В нас, у принципі, будь-яке місто, воно відкриває доступ до чогось. Просто, наприклад, у місті, як би там не було, але можна сховати людей, можна сховати техніку, можна сховати боєприпаси. Тобто, якщо ми це зробимо десь у чистому полі чи в якісь там лісосмузі, його легше знайти і легше уразити, легше знищити. Але, якщо ми десь там по підвалах (ред. – то інакше)", – сказав він.

Полковник ЗСУ додав: "А з урахуванням того, що Авдіївка – це досить таки промислове місто, там один тільки "Коксохім", так, чого він вартує. І, відповідно, я більш ніж упевнений, що на цьому "Коксохімі", я на ньому ніколи не був, так проїздив поруч, але на нього ніколи не заїжджав. Але ж на цьому "Коксохімі", я більш ніж упевнений, що досить багато там різних бомбосховищ, різного типу. Як то і було за радянських часів, на всіх таких підприємствах досить багато бомбосховищ. От і, відповідно, як і вантажних бомбосховищ, так і людських бомбосховищ. Тобто, звідти буде важче вибити".

"От після Авдіївки, наступний пункт – це Покровськ. Тобто, із таких промислових міст, де можна щось. Все решта – це такі невеличкі села, поселення, шахти якісь. Тобто там особливо ніде не сховаєшся. Так, ми можемо там відрізати їм (ред. – окупантам) якийсь логістичний шлях, але знищити накопичення якесь – набагато важче. Тому нам є сенс тримати Авдіївку", – підсумував Кащенко.

Як повідомляв 5.UA, під Авдіївкою рашисти різко збільшили кількість штурмів, йшли броньованими колонами – ЗСУ.

Дивіться також: Сенцов показав відео важкого бою поблизу Авдіївки, в якому дістав поранення

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Попередній матеріал
"Якщо зупинимося ми, то підуть вони": репортаж "5 каналу" з пекельного Роботиного – ворожі штурми не припиняються
Наступний матеріал
Ексрегіонал "віджав" посаду міського голови Борисполя – нові подробиці політичного скандалу
Loading...