ru.krymr.com

Як засуха в Криму могла спричинити "хімічну атаку" поблизу Армянська – Гримчак

На сьогодні у МінТОТ розглядають дві версії екологічного лиха в районі Армянська

Про таке в ексклюзивному коментарі 5.UA заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

"На сьогодні відомо тільки те, що є викид досить серйозний, який призводить до іржавіння металевих конструкцій та особистих речей. Людям важко дихати. Ми підозрюємо, що ці викиди якимось чином пов'язані з кислотою, яку використовують у виробничому процесі. Там є дві проблеми. Одна – це те, що мало води і сьогодні в Криму почали висихати відстійники. А відстійники з водою використовують для того, щоб кислоту цю розбавляти до більш-менш безпечного рівня. Ці природні споруди висохли, але не повністю. І тому ця сірчана кислота без розбавлення водою, мабуть, випаровується, і вітер це заносить на Армянськ і найближчі села", – сказав Гримчак.

Чиновника також сказав, що Україна ще рік тому застерігала окупантів від екологічного лиха в Криму: "У МінТОТ та Мінекології попереджали окупанта, що через засуху може статися така ситуація з відстійниками, і прокуратура АР Крим у минулому році навіть відкривала провадження саме у зв’язку з загрозою екологічної ситуації. Але РФ на жодні попередження, які виходять з України, не реагує". Сьогодні у мережі також з'явилося відео околиць заводу "Кримський титан", де місцевий житель каже, що там, де раніше була вода, нині – суха земля. 

При цьому Гримчак зазначив: у МінТОТ не відкидають версії, що підрозділи збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників заводу "Кримський титан" – і снарядом пошкодили зазначені об'єкти, як про це повідомили в ГУР. Разом з тим Гримчак сказав, що підтвердження цієї інформації в МінТОТ поки немає. 

"Була інформація, що завод закрили, але ні, він працює", – додав Гримчак. За словами чиновника, нині українські спеціалісти відпрацьовують екоситуацію, але тільки в Херсонській області.

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на подразнення в горлі, висип і загальне нездужання. Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря пов'язано з випарами вмісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року. У зв'язку з цим завод "Кримський титан" призупинив свою роботу. З Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Додамо, українська розвідка з'ясувала, що причиною хімічних викидів на півночі окупованого РФ Криму стало влучання снарядів у технологічні резервуари під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Хімічна атака" у Криму: в зоні викидів – шість сіл Херсонської області
Наступний матеріал
Верховна Рада підтримала введення кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону України для росіян

"Усе живе просто вимре": МінТОТ про жахливі наслідки затоплення шахт на Донбасі

"Інформаційний вечір" з Юрієм Гримчаком на "5 каналі" – завершено

Хімічні викиди в Армянську: Херсонщина готова прийняти дітей з окупованого Криму

Справжнє пекло, масок і марлевих пов'язок не вистачає: мешканці Армянська розповіли про ситуацію в місті

Масова евакуація в окупованому Криму через завод Фірташа: подробиці та ймовірні причини катастрофи

У Балуха сильні болі в печінці, він втрачає вагу – правозахисники