Шахта 'Юнком'
Шахта 'Юнком' відкриті джерела

"Усе живе просто вимре": МінТОТ про жахливі наслідки затоплення шахт на Донбасі

Україна немає наразі можливостей, аби перевірити реальний стан речей на окупованих територіях сходу. Не пускають туди й іноземних спостерігачів

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак розповів про наслідки затоплення шахт на окупованій агресором території. 

"Екологічна ситуація на окупованих територіях… Одна з можливих причин, окрім спеки, – це те, що все-таки затоплення шахт призвело до того, що вода піднялася на поверхню. Це не так швидко робиться, це не одномоментно, але вона повинна була піднятися. Шахтна вода, якщо потрапляє у водойми, призводить до того, що все живе там просто вимре – починаючи з риби і закінчуючи травою", – повідомив Гримчак. 

Водночас, він каже, що негативні наслідки можуть відчути на собі й мешканці Донбасу.

"Для людей менша небезпека. Вона, по-перше, в тому, що вмирає природа. По-друге, немає нічого доброго в тому, що вода має високу мінералізацію. Тому що та вода, яка має високу мінералізацію, повинна проходити очишення, і тоді люди можуть її пити", – пояснив заступник міністра.

Він додає: "Це треба перевіряти. Зрозуміло, що на сьогодні ми не можемо туди поїхати і перевірити. І, на жаль, наші закордонні колеги теж не можуть – їх не пускають. Але це – один з можливих варіантів того, що може відбутися". 

Продовження розмови – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

"Ніби вимерло все": у мережі з'явилися кадри з окупованого Донецька – ФОТО

Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/

Попередній матеріал
"З тих, хто вижив, тільки мама і донька пішли самостійно": обставини трагедії під Запоріжжям
Наступний матеріал
Кремлю глибоко начхати на стан здоров'я Олега Сенцова та мільйонів інших людей – політолог РФ