Як на Світлодарській дузі українські армійці "дали по зубах" носіям чистої російської – нічний репортаж з передової

Ворог активно почав стягувати гусеничну техніку

На Світлодарській дузі ворог постійно порушує перемир'я. У ніч проти суботи бойовики почали стріляти, тільки-но звечоріло. Українські військовослужбовці вогонь на ворожі провокації не відкривають, доки їх життю немає загрози, проте цього разу, довелося вгамувати ворога. Як це було, дивіться в сюжеті Євгенії Китаївої.

"Давайте, тут мелкими перебіжками", – каже боєць і біжить в окоп.

Тільки-но стемніло, на Світлодарській дузі ворог відкриває вогонь. Б'є щільно і прицільно. Бійці розповідають: таке відбувається мало не щоночі. Ворожий обстріл триває майже годину. Перебіжками дістаємося укриття. Українські військові поки що на провокацію не відповідають.

/
/

Військовослужбовець ЗСУ Геннадій розпізниє, з чого стріляють: "Із 14,5 калібра стріляють, 12,7 стріляють, рідше 7,62. - Але зараз дуже активно це все? - Так, активно, самі чуєте. - Які наші дії можуть бути ось в такій ситуації. – У нас дзеркальне перемир'я, тобто як вони до нас, так і ми до них, а що залишається робити, просто сидіти мовчати сенсу немає".

Бійці зазначають: до цієї ночі ворог здійснював обстріли, та загалом було спокійніше. Після майже години ворожого обстрілу українські військові відкривають вогонь у відповідь. Зав'язується бій.

Згодом військові помічають на горизонті відблиски. Прилади нічного бачення допомагають з'ясувати, що відбувається. На картинці горизонт і зарево, за кадром військовий пояснює: "Он іде світло здалеку, бачиш, окремо палаюче світло? - Так. - Ось це колона машин у них спускається, техніки. - Вони сюди чи йдуть? - Вони сюди йдуть".

Через щільний і прицільний ворожий вогонь військові просять знімальну групу спуститися в укриття. 

Військовослужбовець ЗСУ Геннадій каже: "Зараз стоїть саме армія навпроти нас, тому що команди віддаються чітко, коротко, цифрами, уловними, умовними значеннями і так далі. Це не цивільні люди, це кадрові військові. – Наших сусідів? – Наших сусідів, так, тому що чиста  

Обстріл триває понад три години. Ворог застосовує міномети вісімдесят другого калібру. Бійці вивозять із позицій нашу знімальну групу.

/
/
/

Вранці знову повертаємося на позиції до українських військових. Ніч у переддень Великодня на цих позиціях була гарячою. Ворог попри святкове перемир'я нахабно вів вогонь майже до самого ранку. Бій стих близько п'ятої.

Військовослужбовець Андрій розповідає: ворог активно почав стягувати гусеничну техніку. Утім агресивна поведінка ворога військових не лякає.

"Все своє назад заберемо, ми ж у них нічого не відбирали, ми до них з войною не йшли. Це вони до нас прийшли, я на своїй землі, це моя земля. Ні кусочка, ні метрика не віддамо, назад все заберемо. Хай не сьогодні, хай не завтра, але ми це все назад заберемо і будемо тут доти, поки потрібно буде", – каже військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Попри загострення на цій ділянці фронту бійці мають святковий настрій і передають вітання своїм рідним.

Геннадій говорить: "Хочу поздоровити свою сім'ю – внуків, дітей – з Пасхою, всіх хто мене знає, всіх вас з Пасхою і мирного неба".

"Я хочу поздоровити мою родину і все буде добре. І Слава Україні!", – говорить військовослужбовець "Торі". 

З Донецької області, Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
"Жертв набагато більше": в Кемерово тисячі людей вийшли на вулиці, не вірять словам влади
Наступний матеріал
"Відпрацювали своє": чи безпечно користуватися ліфтами в Києві