Як на Світлодарській дузі українські армійці "дали по зубах" носіям чистої російської – нічний репортаж з передової

Ворог активно почав стягувати гусеничну техніку

На Світлодарській дузі ворог постійно порушує перемир'я. У ніч проти суботи бойовики почали стріляти, тільки-но звечоріло. Українські військовослужбовці вогонь на ворожі провокації не відкривають, доки їх життю немає загрози, проте цього разу, довелося вгамувати ворога. Як це було, дивіться в сюжеті Євгенії Китаївої.

"Давайте, тут мелкими перебіжками", – каже боєць і біжить в окоп.

Тільки-но стемніло, на Світлодарській дузі ворог відкриває вогонь. Б'є щільно і прицільно. Бійці розповідають: таке відбувається мало не щоночі. Ворожий обстріл триває майже годину. Перебіжками дістаємося укриття. Українські військові поки що на провокацію не відповідають.

Військовослужбовець ЗСУ Геннадій розпізниє, з чого стріляють: "Із 14,5 калібра стріляють, 12,7 стріляють, рідше 7,62. - Але зараз дуже активно це все? - Так, активно, самі чуєте. - Які наші дії можуть бути ось в такій ситуації. – У нас дзеркальне перемир'я, тобто як вони до нас, так і ми до них, а що залишається робити, просто сидіти мовчати сенсу немає".

5 канал

Бійці зазначають: до цієї ночі ворог здійснював обстріли, та загалом було спокійніше. Після майже години ворожого обстрілу українські військові відкривають вогонь у відповідь. Зав'язується бій.

Згодом військові помічають на горизонті відблиски. Прилади нічного бачення допомагають з'ясувати, що відбувається. На картинці горизонт і зарево, за кадром військовий пояснює: "Он іде світло здалеку, бачиш, окремо палаюче світло? - Так. - Ось це колона машин у них спускається, техніки. - Вони сюди чи йдуть? - Вони сюди йдуть".

5 канал

Через щільний і прицільний ворожий вогонь військові просять знімальну групу спуститися в укриття. 

Військовослужбовець ЗСУ Геннадій каже: "Зараз стоїть саме армія навпроти нас, тому що команди віддаються чітко, коротко, цифрами, уловними, умовними значеннями і так далі. Це не цивільні люди, це кадрові військові. – Наших сусідів? – Наших сусідів, так, тому що чиста  

Обстріл триває понад три години. Ворог застосовує міномети вісімдесят другого калібру. Бійці вивозять із позицій нашу знімальну групу.

Вранці знову повертаємося на позиції до українських військових. Ніч у переддень Великодня на цих позиціях була гарячою. Ворог попри святкове перемир'я нахабно вів вогонь майже до самого ранку. Бій стих близько п'ятої.

5 канал

Військовослужбовець Андрій розповідає: ворог активно почав стягувати гусеничну техніку. Утім агресивна поведінка ворога військових не лякає.

"Все своє назад заберемо, ми ж у них нічого не відбирали, ми до них з войною не йшли. Це вони до нас прийшли, я на своїй землі, це моя земля. Ні кусочка, ні метрика не віддамо, назад все заберемо. Хай не сьогодні, хай не завтра, але ми це все назад заберемо і будемо тут доти, поки потрібно буде", – каже військовослужбовець ЗСУ Андрій.

5 канал

Попри загострення на цій ділянці фронту бійці мають святковий настрій і передають вітання своїм рідним.

Геннадій говорить: "Хочу поздоровити свою сім'ю – внуків, дітей – з Пасхою, всіх хто мене знає, всіх вас з Пасхою і мирного неба".

5 канал

"Я хочу поздоровити мою родину і все буде добре. І Слава Україні!", – говорить військовослужбовець "Торі". 

5 канал

З Донецької області, Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
"Жертв набагато більше": в Кемерово тисячі людей вийшли на вулиці, не вірять словам влади
Наступний матеріал
"Відпрацювали своє": чи безпечно користуватися ліфтами в Києві
Loading...