На Рівненщині діти взялися відновлювати село
На Рівненщині діти взялися відновлювати село 5 канал

Як на Рівненщині дітлахи відроджують своє вимираюче село – сюжет

Читайте по-русски
У селі Іванківці нині мешкають 78 людей, здебільшого пенсіонери й діти

Відродити село на Рівненщині взялися... діти. В Іванківцях нині мешкають менше сотні людей. Там немає ані магазину, ані амбулаторії та навіть школи. Про реанімацію вимираючого села, далі в сюжеті журналіста "5 каналу" Наталки Полтавець.

Тихо і безлюдно. Село Іванківці. Нині тут мешкають 78 людей.

В.о. старости села Петро Дубчак говорить: "Он там хата пусткою стоїть, на горбі ще дві хати пусткою стоять. Порожніх будинків багато".

Село вимирає, бо роботи немає, розповідають місцеві. 

Місцева мешканка Руслана Дубчак каже: "Як після війни: діти і пенсіонери. Молоді люди роботи не мають. Їдуть за кордон. Хто як може, так і виживає".

В Іванківцях немає лікарні, школи і, навіть, продуктової крамниці. Крім того, у селі проблема з комунікаціями.

Мешканка Іванківців Віра говорить: "Телебачення не має, зв'язку не має. Телебачення у нас тут не тягне ніяке. Щоб подзвонити, виходимо на горбочок і так дзвонимо".

Село розташоване за 18 кілометрів від райцентру. Утім доїхати туди складно: маршрутка курсує лише двічі на тиждень. Водій автобуса пояснює: маршрут сюди нерентабельний і дороги – геть погані.

Долею села почали перейматися підлітки. Щоб привернути увагу туристів, почали власноруч будувати поселення у мініатюрі. Уже звели будиночок, облаштували його, організували господарство та город. Сільрада теж почала перейматися відродженням Іванківців і щоб привабити підприємців – зменшили податок.

В. о. старости Петро Дубчак каже: "Голова громади зацікавив підприємців, що тільки 1% плати податку. Каже: приписуйтесь у селі, є порожні хати, живіть і у вас не буде проблем зі сплатою податків. Але поки аматорів мало".

Мешканці Іванківців власноруч намагаються провести Інтернет, також планують власними силами облаштувати дорогу.

За останні два десятиліття з мапи України зникли близько пів тисячі сіл. Іванківці цю статистику поповнювати не планують.

Наталка Полтавець, Ріненська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Припинення" вогню від окупантів: під обстрілами постраждав український військовий – Міноборони
Наступний матеріал
У Києві загорівся тролейбус – водій сам поборов вогонь