Однією з перших послугами громадської пральні скористалася переселенка з Миколаєва Яна. Її родина уже пів року мешкає у гуртожитку, де пральної машини немає, тож доводиться робити це вручну.
"У нас в гуртожитку ну, дуже скромні. Нам дали таку миску і все. Прати руками, ну, футболки – таке можна, а от білизну – дуже складно. Вона була вкрай необхідна, якщо ще поставлять більше машинок, то взагалі буде круто", – каже Яна.
До візиту у пральню жінка підготувалася заздалегідь – посортувала всі речі, щоби не затримувати інших відвідувачів.
Пральні засоби тут можна отримати безплатно. Витрати поповнюються завдяки фінансуванню міської влади, вона ж компенсує і комунальні послуги соціальної пральні. Поки тут встановили по три пральні та сушильні машини. Перший місяць працюватимуть у тестовому режимі, щоби вивчати попит. Відтак, запровадили попередній запис.
"Ми хочемо уникнути якихось недорозумінь, черг. Ми хочемо, щоб переселенці телефонували, попередньо записувалися на певну годину", – пояснив директор КП "Чайка" Хмельницької міської ради Віталій Присяжнюк.
Допомогла відкрити громадську пральню Міжнародна організація ООН із міграції. Профінансували підготовку приміщення та самі пральні машини.
"На це було витрачено саме коштів донорських, фактично місто не витрачало для організації пральні своїх коштів. 150 тис. грн виділено на облаштування самого приміщення і 150 тис. – на самі пральні і сушильні машинки", – зазначив заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.
Безплатно скористатися послугами соціальної пральні можуть переселенці та військовослужбовці. Для містян встановлений тариф – 75 грн за цикл прання та сушки. Поки міська влада вивчає попит на послугу, пральня працюватиме 3 дні на тиждень – щоп'ятниці, щосуботи і щонеділі.
Зінаїда Гляс, Хмельницький, "5 канал"
Читайте також: "В туалет та душ важко, на милицях": у Львові облаштовують спеціальний центр для переселенців