Коронавірус
Коронавірус Shutterstock

Виявляти нові штами коронавірусу відтепер можуть у Запоріжжі: як це працює та для чого потрібно

Читайте по-русски
Відповідно до результатів досліджень – українські лікарі змінюватимуть протоколи лікування пацієнтів

Яким саме штамом коронавірусу захворів пацієнт – відтепер можуть визначити в Запоріжжі. Проби біоматеріалів з усього регіону звозять до однієї спеціально облаштованої вірусологічної лабораторії. Чи вдалося тамтешнім епідеміологам за тиждень роботи на новому устаткуванні виявити нові штами коронавірусу, дізнавався журналіст "5 каналу".

Завідувачка лабораторії працює з біоматеріалами хворих на COVID-19. За допомогою нового устаткування – ампліфікатора – тепер тут можуть визначити не тільки наявність коронавірусу у хворого, а й його штам. За добу можна обробити до трьох тисяч проб.

"Це всі витратні матеріали, пластик, він необхідний для проведення досліджень. Тобто за кожний реагент потрібно прикапувати обов'язково одноразовими наконечниками", – каже завідувачка вірусологічної лабораторії МОЗ України Олена Зеленуха.

Нове устаткування до лабораторії привезли за програмою Міністерства охорони здоров'я. Спеціальне обладнання для визначення штамів коронавірусу закупили спільним коштом МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров'я – для лабораторій Запоріжжя, Києва, Львова, Харкова і Дніпра.

"Приймаємо з районів пробірки, зразки, які нам доставляють, з районів, і областей", – зазначає лаборантка.

Лише за тиждень роботи лабораторії запорізьким епідеміологам вдалося виявити мутації так званого британського штаму. Він, з'ясували науковці, заразніший та вражає здебільшого молодь.

"Якщо, припустімо, восени і взимку, по вікових групах категорій, по позитивних, ми бачили, що це люди, старші 60 років, то новий поріг захворюваності був пов'язаний з віковою групою, ось за позитивними результатами – молодшою групою", – додає завідувачка вірусологічної лабораторії МОЗ України Олена Зеленуха.

Виявляти штами, пояснюють у лабораторії, необхідно, щоб спостерігати за розвитком вірусу. Відповідно до результатів досліджень, українські лікарі змінюватимуть протоколи лікування пацієнтів. Тоді воно стане ефективнішим, а поширенню недуги можна буде запобігти. За даними епідеміологів, наразі в Україні виявили вже вісімнадцять мутованих штамів коронавірусу. Вони походять з країн Європи, Південної Америки, Азії, та навіть Австралії.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Як жителі столиці та підприємці готуються до послаблення карантинних обмежень у Києві – сюжет
Наступний матеріал
Мендель йде з посади прессекретаря Зеленського: чим вона запам'яталася та у які скандали потрапляла
Loading...

Їжа біля дверей та рух за позначками: як іноземці відбувають 10-денну ізоляцію при в'їзді в Норвегію

Понад мільйон: у Німеччині за добу зробили рекордну кількість щеплень

У МОЗ закликали українців святкувати Великдень у вузькому родинному колі

Ситуація з COVID-19 в Україні стабілізувалася, ще дві області вийдуть із "червоної" зони – Ляшко

Глядачам на "Євробаченні-2021" бути: на пісенний конкурс цьогоріч допустять 3,5 тисячі вболівальників

В Україні новий рекорд щеплень: ще 120 осіб вакцинували другою дозою – що відомо