Норвегія
Норвегія Shutterstock

Їжа біля дверей та рух за позначками: як іноземці відбувають 10-денну ізоляцію при в'їзді в Норвегію

Читайте по-русски
Доба проживання в готелі коштує півтори тисячі гривень

Туристичні галузі навіть найзаможніших країн потерпають від ковід-карантинів. Скажімо, Норвегія. Ця країна навесні запровадила суворі обмеження. Для норвежців, які повертаються з-за кордону, 10-денна ізоляція обов’язкова. Пройти її доведеться у спеціальному платному готелі. Таке правило діє і для іноземців, які в'їжджають до Норвегії. Причому потрапити до країни можна лише з поважних причин. Наприклад, туристів – не впускають. Подробиці дізнавався журналіст "5 каналу".

Мальовничі краєвиди, риболовля чи готель, повністю побудований із льоду. Норвегія вміє дивувати. Але перше, що бачать іноземці, які прилітають до цієї країни, – це звичайний готельний номер.

"Заплутатися в карантинному готелі дуже складно. Тому що всюди є такі позначки. Маєш рухатися лише по цьому напрямку, щоб не перетинатися з іншими людьми", – каже журналіст із України Віталій Дехтярьов.

До того ж їжу жителям готелю залишають під дверима. Усі іноземці зобов’язані 10 днів перебувати на ізоляції у спеціальному карантинному готелі. Доба проживання коштує півтори тисячі гривень. Зате всі ПЛР-тести в Норвегії безкоштовні. Лише після завершення обсервації чужоземець може вільно пересуватися країною. Аби потрапити до Норвегії – потрібна поважна причина, як-от візит до родичів. Мандрівників країна до себе не впускає. Туристична галузь потерпає від коронакризи. Знаменитий на весь світ льодовий готель рахує збитки.

"Ми залежимо від міжнародних туристів, яких цьогоріч не було взагалі. Якщо говорити про цифри, то ми підрахували, що в нас було лише 10-15% туристів від тієї кількості, яка приїжджає зазвичай. При цьому це тільки норвежці. Раніше ж норвежці були, скоріше, винятком. Але цього сезону уряд фактично заборонив нам подорожі поза країною", – наголошує менеджер із продажів готелю Брал Бріл.

Одне з найпопулярніших занять для туристів на півночі країни – риболовля. Цей промисел працює цілий рік. Але високий сезон улітку. Гасвік – невеличке поселення за полярним колом. Раніше бронювати човен та житло треба було за кілька місяців до поїздки сюди. З початком ковід-пандемії місцеві компанії потерпають без туристів. Кажуть, рятує хіба допомога держави – уряд зменшив податки.

"У нас було багато туристів з України. Хочу зробити комплімент – українці чудові рибалки. Щотижня мені телефонують і запитують, коли зможуть приїхати до нас на риболовлю. Об’єктивно, перших ваших туристів, найімовірніше, провакцинованих, ми чекаємо не раніше осені. А ось на повноцінний сезон можна буде розраховувати не раніше весни 2022 року", – зазначає власник риболовної компанії Ахмед Сааб.

На початку травня уряд Норвегії вирішуватиме, чи послаблювати в країні карантин. А от про початок туристичного сезону поки взагалі не йдеться. Країна не готова до цього. Повний курс вакцинації – тобто дві дози – пройшов лише кожен десятий норвежець.

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа Шеремета: Антоненка відпустили під цілодобовий домашній арешт
Наступний матеріал
Єрусалимська утреня у Патріаршому соборі УГКЦ – трансляція
Loading...

В Україні новий рекорд щеплень: ще 120 осіб вакцинували другою дозою – що відомо

Від коронавірусу в Україні одужали рекордні понад 20 тисяч осіб – захворіли вдвічі менше

Степанов анонсував прибуття нової партії китайської вакцини CoronaVac

У Pfizer заявлять, що до кінця року випустять пігулки від коронавірусу

Коронавірусна криза в Індії: 40 держав допоможуть з кисневими установками

У ЄС заявили, що Росія та Китай підривають довіру до західних вакцин