Китайські фініки унабі
Китайські фініки унабі 5 канал

Вродила екзотика: на Дніпропетровщині збирають перший урожай китайських фініків

До Єлизаветівки саджанці китайського фініка привіз сільський голова з виставки і роздав родинам пенсіонерів – дерева прижилися

Врожай фініків збирають селяни на Дніпропетровщині. Екзотичне дерево в невеличку Єлизаветівку привіз і роздав мешканцям сільський голова. Дерево прижилося і цього року вродило. Нині тут хочуть засадити фініками увесь місцевий парк.

Серед квітів на подвір'ї Наталії Кримчук – невелике деревце. Прижилося кілька років тому, а цієї осені – вродило: "Це готовий фінік. Цей той самий натуральний китайський фінік, який виріс у нас в Єлизаветівці. Без особливих труднощів, зусиль".

До Єлизаветівки саджанці китайського фініка привіз сільський голова Максим Голосний з виставки. Заради експерименту роздав десятьом родинам пенсіонерів: "Нікого не здивуєш абрикосами, черешнями, вишнями, це все зрозуміло. А от фініків, я вважаю, немає у популяризованому вигляді ще ні в кого".

На морозостійкість і витривалість до посухи екзотичну рослину в селі тестували кілька років. І зробили висновок – в Єлизаветіських широтах рослині достатньо комфортно. Цю думку підтвердили і в ботанічному саду Дніпровського національного університету. За китайським фініком унабі тут спостерігають кілька десятиліть.

"Ця рослина велика висаджена десь у 1974 році. Якщо вона і досі Богу душу не віддала – це вже непоганий показник. Рослина для наших умов майже ідеальна. Звичайно, якщо температура впаде нижче мінус 20C°, то якісь наслідки невеликі будуть, обмерзання, але у нас такі температури все рідше і рідше", – показує фруктове дерево директор Ботанічного саду ДНУ Анатолій Кабар.

Після вдалого експерименту в Єлизаветівці замовили ще з десяток саджанців. Восени фінікові дерева висадять на центральній парковій алеї. Якщо рослини приживуться – стануть своєрідною візитівкою села.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, "5 канал"

Налиті сонцем смугастобокі: з Херсонщини вже рушила баржа кавунів для Києва – ФОТО

/
/
Кавуни з Херсона
/
Кавуни з Херсона
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Бразилії лідера президентських перегонів на мітингу штрикнули ножем – відео
Наступний матеріал
На Волині під час уроку фізкультури померла першокласниця (оновлено)
Loading...

Яблучний Спас 2018: що святити і що не можна робити

Не гребували нічим кримінальним: у Нікополі затримали банду "Біле братство"

"Нахабні, матюкаються постійно": на Дніпропетровщині група агресивних підлітків залякує однолітків

У Дніпропетровську жорстоко побили хлопця

У харківському екопарку відкрили будинок єнотів – як там живуть звірі

Подвійне самогубство: у Дніпрі хлопець із дівчиною викинулися з вікна ТЦ