Будиночок
Будиночок скріншот

Врятувати чотирилапих від негоди: у Черкасах з'явилися двоповерхові хатинки для безпритульних котів

Читайте по-русски
Встановлювати ці будиночки будуть у дворах Черкас

Двоповерхові котеджі для котів змайстрували черкаські підприємці. Кажуть, такі будинки захистять чотирилапих від негоди. Зараз уже готова перша партія. Встановлювати їх узялися волонтери у черкаських дворах. А опікуватимуться хатками місцеві жителі. Як виглядають котячі котеджі – бачила журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Вісім будинків для котів виготовили за місяць у теслярському цеху місцевого підприємства. За основу взяли будиночки з інтернету і далі їх удосконалювали самотужки.

Тестовий будинок для котиків зробили місяць тому. Але відразу взялися доробляти, бо жити там захотіли і собаки, які змогли залізти через закороткі ніжки та занадто широкий отвір.

Будинки майстрували із бракованих дощок, які не годилися на лавки, та залишків покрівлі.

Уже 30 будинків зробили заявки на встановлення котохаток. Вивозять півтораметрові конструкції вантажівкою підприємства.

У дворі багатоповерхівки їх уже зустрічають. Дві безпритульні кицьки виглядають із-за паркану. Такі хатки їм сподобаються – каже місцевий житель Володимир. Деяких бере на ніч додому, щоби не замерзли, але всіх прихистити не може.

"Брав я сьогодні ту на ніч додому, вона о четвертій годині попросилась на вулицю, я її випустив", – каже Володимир Тищук, мешканець будинку.

Котячий котедж встановлюють на місці старої хатки з коробки. Він має 4 входи. Але на двох поверхах можуть жити значно більше чотирилапих. Об’єм хаток майстри виміряли у котах, кажуть, це приблизно 10 котоодиниць.

Такі будинки найбільше необхідні взимку, кажуть зоозахисники. Якщо не буде прихистку від морозу та снігу – тварини можуть отримати обмороження і навіть загинути. У холодну пору року життя опиняється під загрозою у 5 тисяч безпритульних черкаських котів.

"Як по якомусь сигналу восени починають зачиняти закупорювати вся підвали люди, і якщо там зоозахисники там в тому районі чи будинку не активні і не можуть відкрити ці вікна, то ці тварини можуть просто загинути на вулиці", – розповіла зоозахисниця Яна Тябут.

Доглядатимуть за хатками місцеві жителі, вони і годуватимуть чотирилапих. Наступного року підприємець, який виготовив будинки, в цьому допомагатиме.

"Ми замовили контейнери для збору пластикових пляшок, на кожному з них буде інформація про те, що всі кошти, зібрані з продажу цього пластика, підуть на корм тваринам", – розповів підприємець Андрій Бортник.

Такі котеджі можна встановити в будь-якому дворі, якщо більшість мешканців будинку за. Для цього необхідно звернутися до черкаських зоозахисників. Багато охочих вже знайшлося і зробити будинок самостійно, для цього автори дають необхідні креслення.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
2020. Яким він був і чим запам'ятався? – "Невигадані" підсумки року
Наступний матеріал
Російську вакцину в Україні реєструвати не будуть – Ляшко
Loading...

На Львівщині котолюб-тиран тримав пів сотні тварин у клітках у гаражі

10 котів, які пошкодували, що зустрілися з ящіркою

Два тижні без їжі й води: як волонтери рятували котів із квартири померлої бабусі

20 фото, які доводять, що на котів закони фізики не діють

13 котів, які й миті не можуть прожити без своєї людини

20 тварин, які по-справжньому ловлять кайф від сонця