Сили оборони України визволили лісовий масив поблизу Липців, зірвавши плани противника щодо наступу на Харків. Операція тривала з травня по жовтень 2024 року. Про це розповіли учасники бойової операції в інтерв'ю "24 каналу".
До виконання завдання залучили підрозділи ГУР Kraken та "Артан", Міжнародний легіон, Легіон "Свобода Росії", а також нацгвардійців і військових ЗСУ. Завдяки їхнім скоординованим діям вдалося не допустити окупантів на відстань, яка дала б їм змогу здійснювати артилерійські обстріли Харкова.
Активна фаза операції проводилася за принципом "салямі", коли на передовій діяли "ударні кулаки ГУР": підрозділи "Артану" та "Кракена", які вибивали противника з позицій і закріплювалися на них. Після цього на визволені території заходили бійці "Хартії", створюючи надійне прикриття. Потім спецпідрозділи ГУР продовжували наступ, поступово відрізаючи окуповану ворогом територію невеликими частинами. Затим спецпризначенці ГУР знову йшли вперед, "відрізаючи" захоплену ворогом територію тонкими шматками, як салямі.
Читайте також: "Завдання орків – прийти, аби ми їх знищили": як тримають оборону Харківщини бійці бригади "Спартан" – репортаж із місця подій.
За словами бійця "Кракена", штурми та зачистки окремих ділянок тривали в середньому три-чотири доби. Після цього ще декілька днів потрібні були для підготовки, включаючи підтягування додаткових сил, організацію логістики та визначення нових цілей для наступу. Підрозділи проводили розвідку, оцінюючи необхідні ресурси та сили для вибивання ворога, а потім знову просувалися вперед протягом декількох днів.
Бойові умови були надзвичайно складними і потребували високої концентрації та професіоналізму, позаяк противник значно переважав за чисельністю. Повернути лісовий масив під контроль України вдалося завдяки професіоналізму бійців, їх злагодженим діям і сучасному обладнанню.
"З погляду особистих навичок, ми переграли росіян. У принципі, фактично всюди, де ми працюємо, так і відбувається", – зауважив боєць з Іноземного легіону.
Він зазначив, що під час операції українські захисники переважно мали справу не з професійними військовими, а з "середньостатистичними російськими солдатами".
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.