5 канал

Впровадження системи БАРС: як "в полі" навчаються контрактники Львівщини

Муштрують військовослужбовців, як влучно метати бойові гранати, стріляти з автоматів та гармат і надавати першу медичну підготовку в разі поранення

Навчання військовослужбовців-контрактників стартували на Львівщині. Майже три сотні солдатів гартуються на Яворівському полігоні. Контрактників навчають володіти зброєю та надавати допомогу пораненим побратимам. Репортаж "5 каналу".

Військової справи контрактників навчають не за книжками, а за бойовим досвідом, набутим у зоні АТО. Муштрують військовослужбовців, як влучно метати бойові гранати, стріляти з автоматів та гармат і надавати першу медичну підготовку в разі поранення.

На умовному полі бою – контрактник Максим Ковальчуковський та його підрозділ. Завдання – знищити умовного ворога. В руках у хлопця граната та автомат: "В мене було завдання пройти смугу перешкод. Після чого, прикриваючи свого побратима, який біжить поруч – щоб пересувалися рівномірно, прикриваючи один одного, до окопів. Після чого метнути гранати і відходити з бойовим товаришем назад".

Інше завдання – у сусіднього підрозділу. Військовослужбовці гатять з протитанкових гармат. "Ціль була – танк. Нам потрібно її знешкодити. Ціль була вражена, витрата була – два снаряда. Це гармата МТ-12 "Рапіра", боєприпаси 100-го калібру", – розповідає військовослужбовець Володимир Семидко.

У вишколі беруть участь майже 300 військовослужбовців за контрактом. Інструктори кажуть, з ними працювати легко, бо хлопці добре вмотивовані. "В навчальний процес з курсантами ми активно впроваджуємо передові форми та методи. За допомогою, в тому числі, так званої системи БАРС – бойова армійська система. Суть системи БАРС полягає у тому, щоб максимально створити умови, наближені до бойових", – звітує заступник начальника навчального містечка Володимир Безбородов.

На полігоні навчання триватимуть чотири місяці, після чого солдатів відправлять у військові частини ЗСУ, де вони і служитимуть.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

На Яворівському полігоні офіцерів та сержантів навчають воювати, як в АТО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": доктор філософії, професор Людмила Шашкова в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
В Одеському СІЗО помер арештант
Loading...

На військовому полігоні Рівненщини під час вишколу помер контрактник

Вишкіл для офіцерів запасу на Яворівському полігоні: як це було

"Обкатка танками": з'явилось видовищне відео вишколу "Вояцький дух"

Бій на ножах, стрільба, кросфіт: як армійці опановують систему підготовки "БАРС"

Особливі навчання під наглядом бійців ЗС США: як морпіхи опановували нове

"Вихованці системи СРСР": В Україні з'явилась нова бригада резервістів