5 канал

"Rapid Trident–2017" на Львівщині: спецпризначенці та нацгвардійці показали "бій із противником"

Проіспектувати навчання приїхав міністр оборони України Степан Полторак та командувач сухопутних військ Національної гвардії США Келлі Фішер

Активна фаза міжнародних навчань "Rapid Trident-2017" триває на Львівщині. На Яворівський полігон з'їхалися 2,5 тис. військовослужбовців із різних країн світу. На місці працювала кореспондент "5 каналу" Марта Шикула.

Навчання тривають вже п'ятий день. Сьогодні проіспектувати навчання приїхав міністр оборони України Степан Полторак та командувач сухопутних військ Національної гвардії США Келлі Фішер. Для військової делегації учасники міжнародних навчань продемонстрували кілька професійних аспектів. До прикладу, спецпризначенці показали прямий бій із противником, підрозділи Нацгвардії – роботу на блокпості та зачистку будинку з ворожими військовими.

"Я був вражений рівнем, методикою викладання і підготовки інструкторів з наших країн-партнерів. А також наших інструкторів, які вже навчилися працювати за новими методиками, з використанням нової техніки, яка дає можливість нам сьогодні відчувати себе на полі бою зовсім по-іншому", – розповів Полторак.

Для проведення навчань залучили кілька десятків одиниць легкоброньованої та автомобільної техніки, проте виконання вправ і стрільб – не буде. Для того щоб змоделювати дії підрозділів та умовного противника, учасники "Rapid Trident" використовуватимуть спеціальні комп'ютерні програми, які допоможуть їм відчути себе, як у реальних бойових умовах.

Навчання відбуваються за спеціальним сценарієм НАТО, який не пов'язаний з жодною сучасною політичною ситуацією. "За останні 25 років Національна гвардія штату Оклахома підтримує Україну на міжнародному та національному рівнях і впродовж наступних 25 років ми будемо продовжувати таку з співпрацю", – зазначила командувач сухопутних військ Національної гвардії США Келлі Фішер.

Крім того, сьогодні Полторак на території Яворівського полігону відкрив центр імітаційного моделювання – перший в Європі. Тут проводитимуть командно-штабні комп'ютерні навчання, тренування та воєнні ігри.

Дивіться також фотогалерею:

Під пильним наглядом ФБР: як тренуються українські вибухотехніки – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Скандал в Одеському СІЗО: Луценко відзвітував про розслідування
Наступний матеріал
На Волині діти отруїлися грибами: хлопчик помер, його брат і сестра у реанімації
Loading...