Торецьк – місто, на яке від червня активно наступають окупанти. Його масовано десятками за день закидають КАБами. Проте і досі єдине, що вдалося ворогу, – це заслати до Торецька диверсійні групи. Як ведуть оборону українські військовослужбовці? Що нині відбувається в Торецьку й околицях? Більше дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Ольги Калиновської.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Світанок – найкращий друг захисників. Саме в цей час є можливість відносно тихенько прослизнути до своїх – підвезти боєкомплект, змінити бійців. А коли небо над тобою насичене ворожими "очима", це чи не єдина можливість безпечно прорватися до побратимів. На дорогах потрібно бути уважним – там останнім часом з'являються смертельно небезпечні сюрпризи.
"Один на машині підірвався. На ТМках. Ну, слава Богу, живий. Справді, дуже багато ворожих ДРГ ходить по тилах. Я б не сказав, що це якісь прості солдати чи що. Люди підготовлені, люди беруть із собою мінімум БК, але більшість міни. Вони просто роблять мінні загородження там, де ти не чекаєш цього. ТМками мінують", – поділився командир взводу 95-ї десантно-штурмової поліської бригади ЗСУ Руслан.
Диверсійно-розвідувальні групи ворога, які просочилися до Торецька, завдають серйозного клопоту. На минулій позиції, згадує Руслан, його мінометників обійшли з тилу. Довелося приймати стрілецький бій та виходити з оточення на броні.
"До наших хлопців, які стоять на мінометах, зайшла ворожа ДРГ, це буквально кілометр від лінії фронту. Хлопці прийняли стрілецький бій. Була евакуація, я їздив на броні забирав їх", – розповів Руслан.
"Проходять ці диверсійно-розвідувальні групи, але їх знаходять за допомоги засобів спостереження. Роблять також контрдиверсійні дії для них. Стараються їх якомога швидше знайти і знищити, для того щоб наші підрозділи могли спокійно пересуватися своїми тилами", – пояснив заступник командира Ярослав.
Читайте також: "Бої на околицях, у місті діють ДРГ – у 32-й ОМБр розповіли про складну ситуацію біля Торецька.
Ще одна біда Торецька – КАБи та ФАБи. Це керовані та некеровані авіаційні бомби. Ними росіяни розносять місто та позиції захисників. Цю страшну багатотонну зброю запускають двічі на день. Вранці та ввечері.
"Вранці і ввечері стараються бити. Коли світає, сьогодні побачили. І надвечір. Але сьогодні мало було, десь 3-4 заходи. Може бути по 2, по 4 ФАБи", – зауважив номер обслуги міномета Віктор.
Та попри постійні авіа- та артнальоти, піхотні атаки та бронештурми, армійцям вдається стримувати навалу ворога. Місяць тому, згадує Віктор, вони, мінометники, працювали, не розгинаючись. За день могли випустити до сотні мін калібру 60 та 82 – знищуючи на підходах ворожу піхоту. "Старший брат" – ствольна артилерія плюс дрони в цей час палили російську техніку. Тоді, каже Ярослав, росіяни намагалися прорватися в місто на броні.
"Північне – частково наш населений пункт, там точаться бої. Противник старається зайти в Торецьк, але його спроби марні. Тому що ми міцно тримаємо оборону. І намагаємося на підходах його знищувати", – сказав Ярослав.
Воювати в населеному пункті набагато важче, ніж у полях, наголошує заступник командира батальйону. Утім, 95-та десантно-штурмова бригада, яку перекинули до Торецька з Тернів, уже набула досвіду боїв в урбанізованій місцевості.
"В лісистій місцевості трішки простіше, бо там усе проглядається. А в урбанізованій місцевості всі ці переміщення складно виявити, тому що вони переміщаються поміж городами, в зеленці", – пояснив Ярослав.
Їх завжди перекидають туди, де важко. За 2,5 роки війни 95-та десантно-штурмова побувала в найгарячіших точках фронту. Нині дуже гаряче в Торецьку. Десантники переконують – вони здатні погасити цей вогонь. І не дати росіянам захопити велике місто. Як приклад називають Часів Яр, битва за який триває вже не перший місяць. Взяти це місто окупанти планували ще до 9 травня. На вулиці серпень. І всі атаки на Часік, як і на Торецьк, армійці успішно відбивають.
З Донеччини, Ольга Калиновська, Олександр Корецький, Сергій Малін, "5 канал"
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.