Посилення російського наступу на Торецьк може бути пов'язане з наміром командування рф отримати вигідну точку, щоб створити оперативні можливості й просунутися далі або на Часів Яр, або на Покровському напрямку.
Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни у новому зведенні.
росіяни зараз демонструють оперативніший рівень планування бойових дій, ніж це було досі, починаючи з лютого 2022 року. Зокрема, на думку експертів ISW, про це свідчать підготовчі операції окупантів, які надалі можуть підтримувати різні численні плани майбутнього розвитку картини на полі бою. Однак ефективність цього оперативного планування буде обмежено загальним низьким тактичним потенціалом сил рф, які зараз воюють на згаданих ділянках фронту, переконані аналітики Інституту.
У ISW звернули увагу на заяву речника ОСУВ "Хортиця" Назара Волошина, який 1 липня розповів "Суспільне Донбас", що окупанти нещодавно почали штурмувати Часів Яр із Торецького напрямку.
"Вони намагаються тиснути з боку Горлівки на Шуми, Нью-Йорк. Останній тиждень ворожі штурми відбуваються постійно. Йдуть і механізовані штурми в лоб Часового Яру, також і невеличкими групами до п'яти бійців намагаються прориватися у мікрорайони Новий, Канал. Уже кілька днів противник пішов на Часів Яр з іншого напрямку, з Торецького", – наголосив Волошин.
В ISW припускають, якщо російська армія справді зможе розвинути великий виступ на лінії фронту Шуми – Південне – Північне – Торецьк, тоді вона більш серйозно загрожуватиме місту Часів Яр з півдня, доповнюючи давніші наступальні спроби рф атакувати Часів Яр з півночі, з району села Калинівка. Водночас окупанти продовжують наступ у районах безпосередньо на південь і південний схід від Часового Яру, зокрема поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Це свідчить, що москва все ще зацікавлена – принаймні гіпотетично – у збереженні доступу до південного флангу району навколо Часового Яру.
Нещодавнє просування окупантів у районі Майорська (район на схід від Торецька) відкрило їм позиції на східному (лівому) березі каналу Сіверський Донець – Донбас. Це дало змогу ворогові просуватися до Часового Яру з півдня вздовж одного з берегів каналу, а не намагатися перетнути пересічену каналом місцевість у північному та східному районах Часового Яру.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець пов'язує зусилля російської армії на Торецькому напрямку зі спробами її прориву на Покровському напрямку (на захід і північний захід від Авдіївки або на захід/південний захід від Торецька). У вівторок, 2 липня, Машовець зазначив, що російські війська за останню добу посилили наступ на Торецьк. За словами військового оглядача, війська російського угруповання військ "Центр" отримали завдання "з витіснення українських військ за річки Вовча, Казенний Торець і Бичок та, відповідно, прориву до дороги Покровськ – Костянтинівка (дуже значущої оперативної рокади ЗСУ, яка має прямий стосунок до оборони міста Торецьк)".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
У Інституті вивчення війни наголосили, що траса Н-32 Покровськ – Костянтинівка – основна логістична лінія, яка забезпечує ЗСУ в Торецьку.
Аналітики ISW зазначають, що такі перспективи наступу окупантів під Торецьком відображають примітну динаміку на полі бою: імовірно, москва вирішила посилити наступальні операції під Торецьком у середині червня, бо цей район пропонує окупантам вигідну точку, з якої вони можуть далі розвинути атаки на Часів Яр або на Покровський напрямок.
Рішення посилити наступ під Торецьком підтверджує, що командування рф, ймовірно, планує операції з більшою далекоглядністю та розумінням оперативної обстановки, аніж раніше, коли воно наполягало на нескоординованих наступальних діях на непов'язаних ділянках фронту, пишуть в ISW.
Однак здатність російського командування реалізувати ці оперативні плани залежить від тактичних досягнень окупаційних військ у районі Торецька та їх здатності використовувати тактичні успіхи для важливих оперативних проривів. Як раніше зазначав ISW, основна концентрація росіян у районі Торецька сформована з неякісних сил "днр" і територіальних військ, які, імовірно, не зможуть реалізувати ці наступальні плани — особливо враховуючи, що Україна отримає додаткові порції військової підтримки впродовж найближчих тижнів і місяців, підсумували в ISW.

Нагадаємо, триває екстрена евакуація з Торецької громади, що за три кілометри від лінії бойових зіткнень. Розпочато евакуаційні заходи із залученням значних сил і ресурсів.
Читайте також: війна в Україні: путін не зацікавлений у добросовісних переговорах, чого хоче натомість – ISW
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.