Швидка, коронавірус
Швидка, коронавірус 5 канал

Вони життя рятують, а їх штрафують: у регіонах карають швидкі за перевищення швидкості – що каже поліція

Читайте по-русски
У Департаменті патрульної поліції пояснюють – система працює автоматично, незалежно від категорії та виду транспорту

Швидкі поспішають на виклики, і за це їх штрафують. У кількох регіонах України керівники служби скаржаться на "листи щастя" за перевищення швидкості. Камери відеофіксації не вирізняють карети швидкої як спецтранспорт, і через це керівникам швидкої в особистий електронний кабінет надходять сповіщення про штрафи.

Ось так Олександр уже 25 років кермує машиною швидкої допомоги. Робота екстремальна, і найголовніше в ній – якнайшвидше доставити лікарів, аби ті допомогли людині в біді. Без перевищення швидкісного режиму часто не обійтися.

"Доводиться, звісно, доводиться, як екстрений виклик, то ми перевищуємо, включаємо проблискові маяки та їдемо. Людям же на допомогу їдемо", – каже Олександр.

Швидкі належать до спецтранспорту і мають право використовувати проблискові маячки та сирену. А ще за потреби перевищувати швидкість. Так було нещодавно, коли бригада медиків поспішала до постраждалих в аварії поблизу села Мошни.

Це відео з однієї з п'яти дорожніх камер у Черкасах, що фіксує перевищення швидкості. Коли керівник черкаської екстренки отримав так званий лист щастя про штраф – здивувався. Нині він оскаржує це рішення, намагаючись довести, що це був спецтранспорт на виклику.

"Кожен день більш як сто автомобілів виконує невідкладні завдання, іноді технічні причини, іноді людський фактор, в будь-якому випадку, ви знаєте, автомобілі зараз працюють в посиленому режимі", – пояснює керівник Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.

Такі історії із штрафами є й в інших регіонах України. Так, у Херсоні два тижні тому з'явилися чотири дорожні камери і перший штраф для тамтешнього керівника швидкої. Інформація про порушення з'явилася в особистому електронному кабінеті керівника екстренки.

"Директор цього закладу не є власником, власником є Херсонська обласна рада, а нам делеговане управління транспортом, цей порядок теж не прописаний. Керівники закладів, центрів за наявності, в середньому, 100 машин за місяць, назбирають велику кількість штрафів, і вони будуть на їх особистій сторінці", – обурюється керівник Херсонського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Бовкун.

У Департаменті патрульної поліції пояснюють – система працює автоматично, незалежно від категорії та виду транспорту.

"Якщо все ж такий транспортний засіб фіксується камерою автоматичної фіксації, який рухався з увімкненими проблисковими маячками, але це непомітно на фото або неможливо візуально визначити, то особа, щодо якої винесена постанова, має право її оскаржити до Департаменту патрульної поліції, написавши заяву. Розглянувши заяву, ми скасовуємо адмінпостанову", – зазначила речниця Патрульної поліції України Яна Кутова.

Постанови про порушення скасовують, якщо підтвердять рух з увімкненими проблисковими маячками, медики ж обурені – доводити це немає часу.

"Якщо за кожний автомобіль ми будемо писати листи, це в мене паралізує роботу мінімум 1-2 людей, які тільки і будуть робити, що збирати цю інформацію і направляти листи на управління", – зауважив Ігор Фесун.

Тож нині водіям швидких доведеться стежити не тільки за виконанням нормативу доїзду на виклики – у 10 хвилин, а й за тим, щоби не перевищувати швидкість.

Яна Гривачевська, Олександр Титаренко, Черкаська область.

Попередній матеріал
Чи візьмуть до себе Bellingcat Безуглу та брешуть одні, а світло відключають іншим – "Час Ч"
Наступний матеріал
Ірак незабаром почне евакуацію своїх громадян із Білорусі – подробиці ситуації
Loading...
У Грузії створили комісію лікарів, що перевірить здоров'я Саакашвілі

У Грузії створили комісію лікарів, що перевірить здоров'я Саакашвілі

У мережі опублікували кадри ушпиталення Саакашвілі в тюремну лікарню – відео

У мережі опублікували кадри ушпиталення Саакашвілі в тюремну лікарню – відео

"Вішатимуть на гілляці": у Миколаєві антивакцинатори на мітингу погрожували медикам – це потрапило на відео

"Вішатимуть на гілляці": у Миколаєві антивакцинатори на мітингу погрожували медикам – це потрапило на відео

"Вас вішатимуть на першій-ліпшій гілляці", – "антивакси" в Миколаєві погрожували медикам

"Вас вішатимуть на першій-ліпшій гілляці", – "антивакси" в Миколаєві погрожували медикам

Декларацію із сімейним лікарем за три роки підписали понад 78% українців

Декларацію із сімейним лікарем за три роки підписали понад 78% українців

Стало відомо, які ліки не можна вживати при COVID-19

Стало відомо, які ліки не можна вживати при COVID-19