Українські волонтери розробили унікальний проєкт – мобільні госпіталі "Тримай життя". Такі стабілізаційні пункти уже працюють на передовій. Створюючи наступні моделі, волонтери враховують побажання бойових медиків і вдосконалюють машину. Як працює пересувний стабілізаційний пункт, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Анастасії Ярмоловської у випуску новин.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
На перший погляд – звичайна вантажівка, та насправді – майбутня операційна.
"Тут у нас буде мийка, де медики будуть стерилізувати свої інструменти. З правої сторони – стерилізатор з ультрафіолетовою лампою", – показав волонтер і керівник проєкту Keep Life Сергій Нечитайленко.
Волонтери розповідають, що реанімобіль виконуватиме роль мобільного шпиталю. Тут не лише надаватимуть першу медичну допомогу після евакуації військових із поля бою, а й проводитимуть хірургічні втручання. Всередині облаштують повноцінну операційну з усім необхідним хірургічним обладнанням.
"По діагоналі в нас буде дві операційні койки, зверху буде хірургічна лампа. Також ми розмістили систему вентиляції", – продовжив Сергій.
Реанімобілі виготовляються в межах проєкту "Тримай життя". На фронті такий модуль може врятувати понад пів сотні пацієнтів за день. Середня вартість реанімобіля – близько ₴9 мільйонів. Мобільність дає можливість розташувати його якнайближче до передової.
Читайте також: Врятувати життя людині: як правильно рахувати при серцево-легеневій реанімації – відео.
"Вздовж лінії фронту руйнується інфраструктура, руйнуються шляхи, що унеможливлює доставку бійців до нормальної госпіталізації. Тому ми робимо мобільний госпіталь, який сьогодні може бути на одному напрямку, завтра – на іншому, або просто змінити дислокацію, щоб його не знайшов дрон. Усі стабілізаційні пункти, які ми робимо, фінансують донори, які нам допомагають. Французькі донори, це канадські, американські, які просто донатять і допомагають нам це робити", – розповів Сергій.
Стабпункт буде автономним: із генераторами, опаленням, кондиціонуванням та найсучаснішим медобладнанням. Перша модель на фронті з кінця 2022 року вже врятувала тисячі бійців.
"Обладнання дозволяє, в принципі, робити будь-які хірургічні втручання. Тому маємо апарат штучної вентиляції легень, маємо наркозні апарати, маємо кисневі концентратори. При наявності всього штатного персоналу ми можемо робити майже всі операції", – пояснив бойовий медик Юрій Бондар.
Обладнуючи мобільний стабілізаційний пункт, волонтери враховують усі побажання бойових медиків.
"Комунікуємо з військовими медиками, які вже працюють у наших стабілізаційних пунктах. Додали передопераційну, тому що в нас був запит, що поранені мають надходити вже готовими до операційних втручань. Тому ми вирішили додати ще контейнер, який буде відділений від модуля, там повністю готують поранених до операції. Це значно скорочує час і, що головне, зберігає стерильність", – зауважила менеджерка проєкту Keep Life Анастасія Диняк.
У майбутньому волонтери планують налагодити серійне виробництво таких машин.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, "5 канал"
Дивіться також: