Міська влада Львова досі не зробила реальних кроків для відбудови знищеного росіянами Музею Романа Шухевича. Про це у Facebook заявив народний депутат із фракції "Європейська Солідарність" Олег Синютка.
Він нагадав про заклик доньки Романа Шухевича – пані Марії Трильовської-Шухевич: "Могили немає, останків немає. Єдине місце, яке поєднувало нас з "живим" Романом Шухевичем – це місце його загибелі, де він прийняв останній бій і де сходи були политі його кров'ю… Його обов'язково треба відновлювати у первісному вигляді".
У ніч проти 1 січня 2024 року російські дрони знищили музей головного командира УПА в Білогорщі, що на околицях Львова.
"З того часу і аж до сьогодні міська влада не зробила жодних реальних практичних кроків з відбудови. Владою Львова були проігноровані: банківська гарантія від Порошенка на суму 4 млн грн для відбудови музею, рішення депутатів від 6 лютого 2024 – на XXI позачерговій сесії Львівської обласної ради "Про відбудову, збереження та розвиток музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича", заява фракції "Європейської Солідарності" від 8 лютого 2024 – на сесії Львівської міської ради до Львівського міського голови з вимогою розпочати процедури по відбудові музею, відкритий лист від 27 лютого 2024 від "Фонду Порошенка" до Андрія Садового із закликом не гальмувати відбудову музею Шухевича", – перерахував Синютка.
"Можна дуже гарно і довго розповідати львів'янам про проєкти, конкурси, але всі ці слова розбиваються об руїни колись важливої і відвідуваної пам'ятки національного значення", – вважає він.
Нардеп нагадав, що скоро українці будуть відзначати День українського війська і річницю створення УПА, а мер Львова – "роздавати чергові обіцянки та запевнення".
"Але згаяних дев'ять місяців не повернеш і відкритим залишається питання: яким громадським осудом можна спонукати владу відновити місце, де прийняв останній бій головний командир УПА – Роман Шухевич", – резюмував він.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, знищений під час російського обстрілу 1 січня 2024 року, – це колишній підпільний штаб ОУН, де Шухевич переховувався останні роки свого життя і де був убитий радянським КДБ у 1950 році. Фонд Порошенка взявся профінансувати відбудову музею, відповідний гарантійний лист передали керівництву установи.
Ідею якнайшвидшого відновлення будинку, який був німим свідком останнього бою головного командира УПА, було підтримано на зустрічі громадськості 17 січня 2024 року у Львові, в історичному музеї, зокрема донькою Романа Шухевича Марією Трильовською, головою Братства ОУН-УПА Богданом Боровичем, дисидентом та громадським діячем Мирославом Мариновичем, народними депутатами України, депутатами Львівської обласної та міської рад.
Петро Порошенко у день народження Шухевича закликав місцеву владу не тягнути ще пів року і відкрити спецрахунок для фінансування відновлення музею.
Дивіться також відео:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.