Пісочниця дитсадка
Пісочниця дитсадка 5 канал

Відремонтували і на вихід: у Маріуполі скандал через закриття дитсадка

Читайте по-русски
Торік у місті закрили три дитячих садки, один з яких місцева влада задіяла під департамент освіти

В Маріуполі – скандал через приміщення. Замість дитячого садка маріупольські чиновники хочуть зробити початкову школу, а дошкільнят – перевести в сусідній заклад. Батьки виступили проти. Про причини – далі.

Юлія та Олександр – батьки трирічного Андрія, вихованця дитячого садка "Золотий ключик". Хотіли б, щоб і молодший син відвідував цей заклад. Згадують: у 2015-му їхній садочок став найкращим у міському рейтингу. Нещодавно батьків попередили: заклад від вересня закривають, а дітей переводять до сусіднього садочка.

"Ясла нам пропонують на другому поверсі. І умови там, м'яко кажучи, ніякі для дітей. Ми там були. Тільки цього року вони поставили пластикові вікна. Пісочниці в них іржаві, з них висипається пісок", – описує мешканка Маріуполя Юлія Летовальцева.

Відмовляються від переведення дітей до сусіднього закладу й інші батьки. Згадують історію свого садочка. В цій будівлі на початку 2000-х працювала початкова школа, але її закрили.

"З 2007 до 2010 року ця будівля стояла, пустувала і руйнувалася. Що в держави не вийшло зробити, те батьки своїми силами, своїми фінансами – ходили, ремонтували. Вони фарбували паркани, вони ставили залізні двері, вони ставили домофони", – розповідає Олександр Летовальцев.

У міському департаменті освіти нарікають на низьку завантаженість "Золотого ключика". Мовляв, це і стало причиною рішення закрити заклад. У будівлі запланували знову відкрити початкову школу – вже з 1 вересня.

"Наповнюваність дитячого садка становить 50%. Ані результативності роботи по цій установі ми не бачимо, ані його показників іміджевого стану. Тому що діти, чомусь, туди не йдуть, у цей новий дитячий садок", – розводить руками головний фахівець відділу розвитку закладів освіти департаменту освіти Ірина Куркіна.

Натомість батьки переконують у зворотному – жоден дитячий садок у місті повністю не укомплектований: "Головний аргумент – це що в нас немає 100% заповнюваності. Але її ніде немає в даний момент. Народжуваність в Україні знизилася".

Торік у місті закрили три дитячих садки, цього року планують ще чотири. Одну з будівель місцева влада задіяла під маріупольський департамент освіти.

Батьки вихованців "Золотого ключика" створили міську петицію про заборону закриття дошкільного закладу. Електронне звернення вже набрало необхідну кількість голосів. Тепер чекають на вердикт місцевої влади.

Олена Уланова, Олег Корінний, Маріуполь, "5 канал"

Попередній матеріал
Поранених біля Новолуганського бійців евакуювали до шпиталів – в якому вони стані
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Ар’єв, Бірюков, Попов, Саакян – трансляції
Loading...