Штрафмайданчик у  Києві
Штрафмайданчик у Києві 5 канал

Неправильне паркування: які автомобілі забирає евакуатор і як сплатити штраф

Читайте по-русски
Щодня на дороги Києва виїжджає пів сотні евакуаторів

Три сотні машин щодня везуть на штрафмайданчик у Києві. Евакуйовують машини не лише середньо класу, а й автівки класу люкс. "BMW", "Mercedes", "Lexus" та навіть "McLaren". Вартість цієї машини близько 300 тисяч доларів. Утім нині вона на штрафмайданчику.

"У нас є дівчинка, яка шість раз забирала свій автомобіль із штрафмайдану, тому вона вирішила пересісти на таксі і продати свій автомобіль. Ну не виходить в людини з паркуванням", – розповідає заступниця начальника інспекції з паркування Аліна Ярош. 

За паркування в недозволеному місці забрали автомобіль і в Олександра. Розповідає: приїхав до парку Шевченка, щоб побігати. За 7 хвилин повернувся до машини, утім тої на місці вже не було.

"Повернувся, машини не було, залишилися мої тільки тапочки китайські. Нікому я не заважав. Було багато вільних місць. Пішохідний перехід стояв за моєю машиною, тобто люди вільно проходили", – згадує водій Олександр.

Тепер Олександр має сплатити штраф. Пробіжка у парку йому обійшлася в годину в черзі та близько двох тисяч гривень. Заплатити доведеться і за перебування машини на штрафмайданчику. Щоправда, і тут є свої нюанси. Якщо машину забрали ввечері, а прийшли по неї зранку, то вважатиметься, що автівка простояла на майданчику два дні.

"З одного боку, по ідеї, повинно фіксуватися час з того моменту, як забрали автомобіль. Не знаю, як це налагодити. Але сам факт, що якщо машину забрали вчора в 10 вечора, то другу добу починалися б сьогодні о десятій вечора", – каже водій.

Сплатити штраф можна на пунктах видачі або ж онлайн через програму "Kyiv Smart City". Щоправда, навіть сплативши через Інтернет, вам все одно доведеться прийти у пункт видачі. Окрім цього, люди також скаржаться на низьку швидкість програми.

"Справді, там є деякі технічні проблеми з "Kyiv Smart City", але вони пов’язані з тим, що зараз впроваджуються нова функція для того, щоб не заїжджати в пункт видачі транспортного засобу, а приїхати на сам штрафмайдан, показати к'юар-код і забрати свою машину не заходячи в будь-який із пунктів видачі", – пояснює заступниця начальника інспекції з паркування Аліна Ярош.

В інспекції з паркування кажуть: за час роботи евакуаторів на вулицях Києва, кількість порушників зменшилася. Зокрема, перестали паркувати свої автівки в центрі. Натомість у поліції, лише за цей рік, уже зафіксували понад 50 тисяч порушень. Це лише ті автомобілі, які залишали в невстановленому місці.

"Є паркінги, особливо, якщо ми говоримо про торгівельно-розважальні центри. Часто ми приїжджаємо паркінг наполовину пустий, навіть в деякий місцях безоплатний паркінг, зате біля торговельно-розважального центру наставлено в два ряди машин в тому числі на смузі руху громадського транспорту", – перший заступник начальника ДПП Олексій Білошицький.

Щодня на дороги Києва виїжджає пів сотні евакуаторів. За день вони на штрафмайданчики привозять три сотні машин. Забрати авто можуть навіть, якщо її залишили на десять хвилин. Якщо ж за цей час власник вийде, але поруч стоятиме евакуатор, то машину на штрафмайданчик не повезуть. Щоправда, заплатити за неправильне паркування все ж доведеться.

Єва Ніколашвілі, Валерія Павленко, Сергій Новіков та Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Карантинні зміни: Тернопіль та Луцьк переведуть з "червоної" зони
Наступний матеріал
Рекорд захворюваності на COVID-19, підозра Федині та вибори у Білорусі – "Інфовечір"
Loading...